2017 m. kovo 3 d., penktadienį, 18 val. kviečiame į Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) organizuojamą kelionių kultūros ciklo VITA MOBILE renginį. Ši kartą susitiksime su alpinistu, keliautoju Sauliumi Damulevičiumi.

Saulius Damulevičius – buvęs Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas, jau daugiau nei dešimtį metų aktyviai kopia į kalnus bei keliauja neįprastais maršrutais. 2015 m. pelnė „Sniegynų tigro“ ir „Metų alpinisto“ titulus. Vienas paskutiniųjų iššūkių, kurį Sauliui pavyko įveikti – be papildomo deguonies Himalajuose įkopė į 8-tą aukščiausią pasaulio viršūnę – Manaslu („Dvasios kalnas“, 8163 m). Jis taip pat yra dalyvavęs žiemos žygiuose slidėmis užpoliarinėje Norvegijoje. Negana to – už savo žygių fotografijas yra ne kartą įvertintas įvairiuose konkursuose.

Šį kartą Saulius dalinsis patirtimi ir pasakos apie unikalią ekspediciją, kurios metu 3 lietuviai slidėmis 200 km nučiuožė užšalusia Baltijos jūra (Botnijos įlanka) iš Suomijos į Švediją. Dešimties dienų žygis buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo progai paminėti. „Kadangi tokios ekspedicijos organizuojamos itin retai, o lietuviai to niekada nebuvo darę, sunkiausia buvo suvokti žygio pavojus ir nuo jų apsisaugoti – nesvarbu, ar tai būtų suplanuotą maršrutą kertantis ledlaužis, įrangos gedimas ar panirimas į ledinį vandenį, kuriame žmogus gali išgyventi vos 15 minučių...“ – ekspedicijos pavojus prisimena Saulius.

Maloniai kviečiame į susitikimą su alpinistu Sauliumi Damulevičiumi. Įėjimas nemokamas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.