Knygos „Slenkstis. Pavojai ir pagalba JAV-Meksikos pasienyje“ pristatymas ir pokalbis su antropologais dr. Ieva Jusionyte ir dr. Arvydu Grišinu

Renginys bus transliuojamas KAVB Facebook paskyroje.


Kaip dirbama ir gyvenama pasienyje?
Kas vyksta peržengus slenkstį ir patekus į kitą sienos pusę?
Browno universiteto profesorė, antropologė Ieva Jusionytė kelerius metus JAV-Meksikos pasienyje dirbo savanore paramedike ir ugniagese.
Jos etnografiniame tyrime siena – pagrindinis personažas, o gyvenimas pasienyje – knygos veiksmo scena. Iki paskutinio puslapio išlaikydama trilerio įtampą autorė pasakoja apie abipus sienos dirbančius gelbėtojus, kasdien ieškančius pusiausvyros tarp valstybės saugumo politikos ir mirtiname pavojuje atsidūrusių migrantų gelbėjimo etikos.


Birželio 1 d. 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje bus transliuojamas neeilinis dviejų lietuvių mokslininkų pokalbis apie ribas, paribius, sienas iš kultūrinės, politinės, žmogiškosios perspektyvos. Neišvengiamai aptarsime pačių mokslininkų, kaip ryškių asmenybių, tapatybės klausimą ir antropologo misiją visuomenės švietimo kontekste.


Pokalbio dalyviai:


Dr. Ieva Jusionytė – antropologė, Browno universiteto docentė, Harvardo universiteto afilijuotoji mokslininkė. Dviejų etnografinių knygų – Laukinis pasienis (Savage Frontier, 2015) ir Slenkstis (Threshold, 2018) autorė. Baigusi paramedikų mokyklą, keletą metų savanoriavo gelbėjimo tarnybose Floridoje ir Arizonoje, 2011 metų įsitraukė į savanorių ugniagesių gretas. Atliko antropologinius tyrimus Argentinos, Paragvajaus ir Brazilijos pasieniuose, vėliau – JAV ir Meksikos pasienyje. Jos straipsniai publikuoti antropologijos žurnaluose ir populiariuose leidiniuose, tarp jų The Atlantic, Los Angeles Times, The Guardian.


Dr. Arvydas Grišinas – Kauno technologijos universiteto tyrėjas, dėstė politinę antropologiją Vilniaus dailės akademijoje. 2015 m. įgijo filosofijos daktaro laipsnį Kento (Didžioji Britanija) universitete. 2017 m. atliko podaktarinę stažuotę Jeilio universitete (JAV). Knygos Politika žmogaus veidu: tapatybė ir patirtis postsovietinėje Europoje (Routledge, 2018) autorius. Šiuo metu dirba prie naujos knygos apie intuityvią politiką.


Daugiau apie knygą Slenkstis. Pavojai ir pagalba JAV-Meksikos pasienyje.

2020 m. JAV darbo antropologų asociacijos prizu apdovanota knyga pasakoja apie sieną kaip politinę problemą, migraciją ir valstybių sienų nepaisančias stichines nelaimes. Slenkstis kviečia permąstyti, kas iš tiesų yra siena kintančiomis aplinkybėmis, neapsiribojant tik knygos geografija.

Ieva Jusionytė meistriškai pina asmenines istorijas su platesniu valstybiniu ir tarpvalstybiniu lygmenimis, parodydama, kaip žmonės atsiduria aršių politinių kovų dėl saugumo centre. Slenkstis – puiki proga Lietuvos skaitytojams pažvelgti į sienos, migracijos ir kitoniškumo klausimus iš kitos perspektyvos.


- Dr. Kristina Jonutytė, antropologė (Vilniaus universitetas)


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.