Aklas pasimatymas su knyga šiemet kvies atrasti naujas planetas

Kiekvienas žmogus gyvena savoje planetoje, kurią kuria pagal savo darbą, pomėgius, šeimą, pasaulėžiūrą, vertybes. Knygų skaitymas tarsi erdvėlaivis nuskraidina mus į tolimiausius kampelius, leidžia pakeliauti po visatą, atrasti naujas kosmines stotis, planetas ir net galaktikas. Šiemet jau tradicija tapęs trečius metus vyksiantis Aklas pasimatymas su knyga kviečia pasitelkti pojūčius, vaizduotę ir kosminiu greičiu apskristi galaktiką ieškant naujų pasaulių, atradimų, įspūdžių ir to, kas gali visa tai suteikti – knygų.

Iniciatyvos organizatorė Kauno apskrities viešoji biblioteka pernai pasiekė asmeninį rekordą – akcijoje buvo surinkta daugiau kaip 1000 knygų, kurios festivalio „Kauno literatūros savaitė“ metu iškeliavo į paslaptingus ir mistika dvelkiančius aklus pasimatymus su kauniečiais bei miesto svečiais. Šią idėją su draugais Vytauto Didžiojo universitetu ir šiemet įgyvendinsime festivalyje „Kauno literatūros savaitė 2023“. Jau gegužės 13 dieną pradėsime savo kosminę ekspediciją ir dar vienu žingsneliu priartėsime prie visatos paslapčių. Kas ten žino – galbūt kurioje nors planetoje atrasime naują gyvybę..?

„Aklas pasimatymas su knyga“ – kas tai?

Dažniausiai knygas renkamės pagal autorių, viršelį, rekomendacijas, atsiliepimus, reklamas, kritikų ar literatūros apžvalgininkų įvertinimus. Ieškome sau priimtinų temų, mėgstamų žanrų. Tačiau tokiu būdu prarandame galimybę nustebti ir atrasti ypatingą knygą, kurios paprastai nebūtume paėmę į rankas. Galbūt knyga, į kurią įprastai nė nepažvelgtume, slepia didžiausius atradimus mūsų gyvenime?

O kas, jeigu kitą savo skaitinį rinktumėtės nematydami viršelio ir pavadinimo – pagal knygą jau perskaičiusių nepažįstamųjų užrašytas, su ja susijusias istorijas, intriguojančias asmenines žinutes? „Aklas pasimatymas su knyga“ kviečia atsisakyti išankstinių nuostatų, kuriomis vadovaujantis pasirenkami tam tikri žanrai ar autoriai. Tai galimybė tapti slaptu knygnešiu, pateikti kūrinį kitu rakursu, o mėgstantiems skaityti – kaip netikėtą siurprizą atrasti naujas knygas.

Kaip dalyvauti „Aklame pasimatyme“?

Skaitytojai, norintys įsitraukti į šią kosminę Odisėją, visų pirma kviečiami pasidalinti kadaise skaitytomis, įspūdį palikusiomis knygomis, kurias norėtų padovanoti kitiems. Pagalvokite – galbūt nepažįstamojo gyvenimą pakeisianti knyga šiuo metu dulka jūsų lentynoje. Knygas reikėtų supakuoti į laikraštį, žurnalą, vyniojamą popierių ar kitą medžiagą, maskuojančią jos viršelį ir pavadinimą, trumpai aprašyti su knyga susijusią savo asmeninę istoriją, jausmus, ar patikusią citatą ir iki gegužės 10 d. atnešti į Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje esančią dėžę (K. Donelaičio g. 8). Jau gegužės 13 dieną įsilieję į „Kauno literatūros savaitė 2023“ veiklas kviesime visus, ištroškusius naujų potyrių, atvykti į „Aklą pasimatymą su knyga“ ir išsirinkti intriguojančia žinute sudominusį kūrinį.

Supakuotas knygas iki gegužės 7 d. taip pat galite atnešti į specialias Aklo pasimatymo su knyga dėžes, kurias rasite šiose vietose:

 • Kavinė „Kultūra“ (K. Donelaičio gatvė 16)
 • Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52)
 • Kavinė „Caffeine“ (Karaliaus Mindaugo pr. 37 (Verslo centre ARKA))
 • VDU rūmai (V. Putvinskio g. 23)
 • Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)
 • VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas (S. Daukanto g. 28)
 • Nacionalinis Kauno dramos teatras (Laisvės al. 71)
 • Kauno valstybinis lėlių teatras (Laisvės al. 87A)
 • Kauno miesto kamerinis teatras (Kęstučio g. 74A)
 • Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (Karaliaus Mindaugo pr. 11)
 • Kavinė „Chaika“ (M. Daukšos g. 27)
 • Vilniaus universiteto Kauno fakultetas (Muitinės g. 8)
 • Kavinė „Caffeine“ (Vilniaus g. 3)
 • VšĮ Palaimintojo Jurgio Matulaičio Montesori mokykla (Rotušės a. 23)
 • Kauno arkivyskupijos šeimos centras (Papilio g. 5)
 • SDG konsultacijų kompanija (Draugystės g. 8E)

Kodėl verta dalyvauti šioje akcijoje?

Vartotojiškumo problema šiandien yra kaip niekad aktuali. Galvodami apie mūsų planetos ateitį ir skatindami atsakingą vartojimą, raginame vadovautis tvarumo idėjomis. Kviečiame ne pirkti, bet dalytis, mainytis literatūra ir šiuo būdu atrasti naujas knygas. Juk seniai pamirštos knygos perdavimas kitam skaitytojui gali tapti puiki dovana nepažįstamajam, aplinkai ir sau.

Tad traukite iš lentynų primirštas knygas, papuoškite jas maskuojančiu popieriumi, asmeninėmis žinutėmis ir leiskitės į jaudulio bei nežinios kupiną tarpgalaktinę kelionę – aklą pasimatymą su knyga!

„– Įdomu, – tarė jis, – ar žvaigždės šviečia tam, kad kiekvienas kada nors galėtų susirasti savąją?“ (A. de Sent Egziuperi „Mažasis princas“)

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.