Literatūrinė-muzikinė kompozicija „KALBA – Valstybės sargas“

Kovo 9 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė) kviečia į literatūrinę-muzikinę kompoziciją „KALBA – Valstybės sargas“, skirtą Lietuvių kalbos ir Knygnešio dienoms paminėti. Prisiminsime ir žymią lietuvių tautinio atgimimo veikėją, politikę, leidėją, knygnešę, spaudos darbuotoją Feliciją Bortkevičienę, kurios 150-ąsias gimimo metines minime šiais metais.

Nevalia pamiršti, kad 40 metų buvo varžomi tautos brandumo ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Prieš 100 metų lietuvių kalbai pirmą kartą buvo suteiktas valstybinės kalbos statusas. Tarpukaris – kalbos politikos formavimo, lietuvių kalbos standartizavimo ir lietuvių kalbos vartojimo visuose visuomenės sluoksniuose įtvirtinimo laikotarpis.

Tegul knyga, turtinga kalba tampa amžinu mūsų palydovu, o prireikus – ginklu, juk Žodis sutaiko tautas… Kalbos istorija parodo, kad praeitis formuoja dabarties akiratį...

Kviečiame visus, kuriems rūpi lietuvių kalbos ateitis, kurie didžiuojasi savo šalimi ir jos Kalba!

Maloniai kviečiame, lauksime Jūsų!

Renginys nemokamas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.