Senosios Užgavėnių tradicijos šiandien: pokalbis su doc. dr. Arūnu Vaicekausku

Vasario 14 d., antradienį, 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė) kviečia į pokalbį-diskusiją su etnologu doc. dr. Arūnu Vaicekausku. Mokslininkas bibliotekos lankytojus supažindins su senaisiais Užgavėnių papročiais, papasakos apie jų kilmę, istoriją ir patars, kaip joms pasiruošti. Renginio metu kviesime diskutuoti apie žiemos pabaigos šventės svarbą šiandien.

Doc. dr. Arūnas Vaicekauskas – Vytauto Didžiojo universiteto docentas, mokslų daktaras, lektorius. Lietuviškas šventes ir tradicijas tyrinėjantis mokslininkas yra išleidęs ne vieną knygą: „Lietuvių žiemos šventės“, „Lietuvių šeimos papročiai“, „Lietuvių kilmė“, „Velykų margučiai“. Neseniai pasirodė ir naujausioji etnologo knyga – „Tradicinės Velykos: šiuolaikiniai margučiai“.

„Užgavėnės – viena unikaliausių Lietuvos švenčių. Katalikiškosios apeiginės tradicijos požiūriu, Užgavėnės tėra eilinis antradienis prieš prasidedantį gavėnios pasninką. Tačiau žemdirbių tradicijoje Užgavėnės buvo viena linksmiausių ir labiausiai lauktų lietuviškojo kaimo švenčių“, – teigia A. Vaicekauskas.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Renginys nemokamas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.