Grafikė Gražina Didelytė: nuo prisiminimų iki kūrybos pristatymo

2022 m. gruodžio 1 d. 17 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8, III a.) vyks projekto „Gražinos Didelytės kūrybinio palikimo aktualizavimas“ baigiamasis renginys. Programoje: parodų „Sąskambiai: žodis ir linija“ ir „Gražinos Didelytės ekslibrisai: asmenybių tapatybės ženklai“ pristatymas (menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė), prisiminimai apie grafikę (G. Didelytės bičiuliai, kolegos, žygeiviai), koncertuos folkloro ansamblis „Gegutala“ (vad. Nijolė Grivačiauskienė).

Gražinos Didelytės (1938–2007) kūrybinis palikimas – gausus ir įvairialypis. Jos subtilaus braižo grafika pripažinta ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Metaforiška ir poetiška kūrinių raiška, platus ir mąslus žvilgsnis į pamatines žmogaus būties problemas, meilė tėvų ir protėvių žemei, bandymas pajusti neaprėpiamą Visatos grožį lydi visus grafikės kūrybinius ieškojimus.

Renginio metu bus galima pasigėrėti emocionalia ir įtaigia grafikės kūryba, pristatoma keliose parodose. Štai parodoje „Gražinos Didelytės ekslibrisai: asmenybių tapatybės ženklai“ – 25 ekslibrisai, dedikuoti žymiems Lietuvos žmonėms. Iškalbingose grafinėse miniatiūrose menininkė perteikė ne tik pasirinktos asmenybės interesų ratą, veiklą, pasaulėžiūrą, bet dažnai ir būdo bruožus bei vidinį pasaulį. Menininkės ekslibrisai, kaip ir visa jos kūryba, pasižymi trapių, lengvų linijų tekėjimu, kompozicijos išbaigtumu bei improvizacijos gyvumu.

Kita paroda – „Sąskambiai: žodis ir linija“ skirta eilėraščio ir grafikos jungčiai. Tai eilėraščių iliustracijos, subtiliai ir įtaigiai išryškinančios pagrindinę posmų mintį. Ši dviejų meno formų dermė išryškina poetinio pasaulėvaizdžio nuotaiką, įgalina atidžiau pažvelgti į pamatines žmogaus būties problemas ir į pačią tautiškumo idėją.
Renginyje išgirsime G. Didelytės bičiulių, kolegų, jos meno gerbėjų prisiminimų, klausysimės menininkės mėgtų sutartinių, žiūrėsime nuotraukas... Lauks ir staigmena – visi atėjusieji į renginį gaus atviruką su G. Didelytės kūrinėliu.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Projektą remia:

LTK Logotipas1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.