Regimanto Dimos knygos pristatymas su architektu Audriu Karaliumi

Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su rašytoju, prozininku Regimantu Dima. Istorinių romanų autorius pristato naujausią savo kūrinį apie maršalą, iš Žemaitijos kilusį Lenkijos visuomenės veikėją Juzefą Pilsudskį: „Žavingasis šunsnukis: lietuviškoji J. Pilsudskio biografija“ (Leidykla „Briedis“, 2022). Pasak autoriaus, „J. Pilsudskis dažnam lietuviui – šunsnukis, klastingai atplėšęs Vilnių nuo Lietuvos, o lenkams – valstybės atkūrėjas, pusdievis. Bet ne kiekvienas žino apie žemaitišką giminės kilmę.“ Susitikimas vyks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė), renginio svečias ir pokalbio vairuotojas – architektas Audrys Karalius.

Apie knygos autorių ir renginio svečią

Regimantas Dima atkeliavo iš kiek kitokio – verslininko pasaulio. 1984 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) statybos ekonomikos ir organizavimo specialybę. Buvo įvairių verslo įmonių direktorius, komercijos direktorius, pardavimų vadovas. Išleido ne vieną istorinį romaną: „Vilniaus plovas“, „Bronislovas ir imperatorius. Neįtikėtini žemaičio nuotykiai „Didžiajame žaidime“ tarp dviejų imperijų“ ir kt.

Audrys Karalius – architektas, publicistas, nuo 2000 m. Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros premijos – L. Mies van der Roheʼs prizo – komiteto nepriklausomas ekspertas. Rašo architektūros ir miesto kultūros temomis Lietuvos ir užsienio spaudoje.

„Drąsių žmonių Lietuvoje vis mažiau ir mažiau. Panašu, kad tai sparčiausiai nykstanti lietuvio rūšis...

Eurokorektiškumas, konformizmas ir kolektyvinis minios „aš“ yra palietęs žymiai daugiau mūsų, negu piktasis Covidas.

Juzefas Pilsudskis – jau 100 metų Lietuvoje yra „persona non grata“.

Parašyti lietuvišką Pilsudskio biografiją yra drąsu.

Atvažiuoti su Pilsudskio knyga į Kauno apskrities viešąją biblioteką – drąsu dvigubai.

Bet gi tai – REGIMANTAS DIMA – rašytojas, nevengiantis vaikščioti kontroversiškomis briaunomis ir už savo žodžius atsakyti.

Juolab kai šalia jo bibliotekos salėje – profesionalus Kauno maištininkas Audrys Karalius.

Abu vyrai pasiryžę tiesiai ir be užuolankų pasklaidyti kartu su kauniečiais naująją R. Dimos knygą.“ Vietų skaičius ribotas. (Audrys Karalius)

 

Po renginio bus galima įsigyti knygų.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.