Kristinos Buožytės filmai bibliotekoje

Lapkričio 22, 29 d. gruodžio 6 d. 18 val. antradieniais Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvėje) siūlome iš arčiau ir išsamiau susipažinti su lietuvių kino režisierės Kristinos Buožytės filmais, kurie, pradedant „Aurora“ (2008), „Vesper“ (2022), priskiriami mokslinės fantastikos žanrui ir skvarbo užmaršties, žmogiškojo ryšio ir artumo, žmogaus (pa)sąmonės temas. Filmus pristato kino kritikas Gediminas Jankauskas. 

„Nuo paauglystės esu fantastikos fanė, atrodo, tik tokias knygas ir skaitydavau... Tai – dėkingas žanras, kuriuo gali perteikti daugybę savo idėjų, minčių ir koncepcijų.“ (Kristina Buožytė)

 

„Kolekcionierė“

Lapkričio 22 d. K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė

„Ekranas ir jo vaizdas sustiprina, sukoncentruoja emocijas, ypač, kai žmonės turi galimybę filmuoti save ir stebėti iš šono… Tai, pasirodo, dar stipriau veikia nei stebint nepažįstamą žmogų, aktorių. Žmogus linkęs tapti personažu.“ (Kristina Buožytė

„Kolekcionierė“ (2008 m., 82 min., N-16) – debiutinis režisierės filmas apie jauną moterį Gailę, kuri, mirus tėvui, praranda gebėjimą jausti. Atsitiktinai pamačiusi save filmuotame įraše Gailė supranta, kad gali išgyventi įvairias emocijas tik filmuodama save ir vėliau peržiūrėdama įrašus. 

2008 m. „Kolekcionierė“ pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą, o Marius Jampolskis – geriausio aktoriaus.

Vaidina: G. Jaraminaitė-Ryškuvienė, M. Jampolskis, D. Gumauskas, V. Bičkutė, D. Petkevičius ir kt.
Scenarijaus autoriai: K. Buožytė, B. Samper, D. Gylys.

„Aurora“

Lapkričio 29 d. K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė

„Iš karto užsikabinau už idėjos perteikti dviejų žmonių santykį minčių plotmėje.“ (Kristina Buožytė)

„Aurora“ (Vanishing waves, 2013 m., 124 min., N-16) – filmas perkelia žiūrovą į nesuvokiamą žmogaus sąmonės, atminties gelmę. Juosta pasakoja apie moksliniame eksperimente dalyvaujantį vaikiną. Šio eksperimento tikslas – neuronais perteikti informaciją iš komos būsenos Auroros smegenų į Luko smegenis ir stebėti, kaip vyksta šis procesas, kaip jis veikia abu žmones. K. Buožytė klausia, kas mus sieja, kaip atsiranda šis ryšys? Ar tai tik mūsų projekcijos į kitą žmogų, mūsų pačių atspindžiai? Chemija ar metafizika?

2013 m. „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose „Aurora“ įvertinta kaip geriausias vaidybinis filmas, K. Buožytė – geriausia režisūra, M. Jampolskis, J. Jutaitė – geriausi aktoriai. Tarptautiniai apdovanojimai:

FANTASTICFEST (USA) – geriausias režisierius, geriausias scenarijus, geriausias vaidybinis filmas, geriausia aktorė (2012)

Lund tarptautinis filmų festivalis (Švedija, 2012) – Méliès d’Argent

Sitges fantastinių filmų festivalis (Ispanija, 2012) – Méliès d’Or prize – geriausias metų fantastinis filmas

Vancouver’s Rio Grind FF (JAV, 2012) – geriausias vaidybinis filmas

Vaidina: J. Jutaitė, M. Jampolskis, F. Andrau, A. Eismantas, Š. Bartas, B. Fournier ir kt.
Scenarijaus autoriai: K. Buožytė, B. Samper.

 

„Vesper“

Gruodžio 6 d. K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė

„Visgi lyginti „Vesper“ reikėtų ne su Ridley Scotto, Denis Villeneuve`o ar Steveno Spielbergo kūriniais. Jo lėta, mąsli atmosfera artimesnė ateities pasauliams, kuriuos kažkada įsivaizdavo Andrejus Tarkovskis.“ (Dmitrijus Gluševskis)

„Vesper“ (2022 m., 112 min., N-13, anglų k. su lietuviškais subtitrais) – brangiausias kada nors sukurtas lietuviškas filmas, išsiskiriantis techniniais sprendimais, kokybe, kinematografiškumu, lietuviškos gamtos grožiu. Visgi jame vaizduojama ekologinė katastrofa, apokaliptinis žmogaus ir gamtos santykis, jį lydintis nesaugumas, vienatvė, pastangos išgyventi. Bijoti reikia ne virusų, o žmonių, tačiau silpnieji laimi.

Filme pasakojama apie Vesper, 13-os metų mergaitę, trobelėje tarp miškų slaugančią sunkiai sergantį tėvą. Siekdama išgyventi, laisvalaikiu ji imasi biologinių eksperimentų.

Tai galėtų būti šių laikų soteriologinis mitas, kai pasaulio išganymas – paauglės rankose.

Vaidina: M. Gaydos, R. Chapman, R. McEwen, E. Marsan ir kt.
Scenarijaus autoriai: K. Buožytė, B. Clark, B. Samper.

Filmas nemokamas, bet vietų skaičius ribotas. 

 

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.