Meniškos smegenys – kaip kultūra formuoja suvokimą

Lapkričio 17 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks neuropsichologės, neuropsichologijos mokslų daktarės Ramunės Dirvanskienės paskaita „Meniškos smegenys – kaip kultūra formuoja mūsų realybės suvokimą ir kodėl mes mėgstame skirtingus dalykus?“

Neuromokslininkai pastebi, kad tai, kaip mūsų smegenys suvokia tikrovę, ne visada atitinka objektyvią realybę. Idėjos, per kurių prizmę žvelgiame į pasaulį, neretai būna suformuotos kultūrinių veiksnių, tokių kaip menas, o meninių gebėjimų lavinimas savo ruožtu keičia patį meno suvokimą. Paskaitos metu lektorė apžvelgs, kaip knygos, filmai, muzika veikia mūsų smegenyse vykstančius procesus ir kiek mūsų suvokimo ir mąstymo gebėjimų yra „pasiskolinti“.

Dr. Ramunė Dirvanskienė neuropsichologijos mokslo daktaro laipsnį įgijo Edinburgo universitete, čia pat universitetinėje neurologijos klinikoje atliko mokslinius smegenų ligų ir farmacinius tyrimus. Parašė knygą „Kaip veikia smegenys“ (2020, Alma littera).


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.