Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“. Tykiai augantis abejingumas

Kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šiemet lapkričio antradieniais bibliotekoje rodysime filmus, kurie negali būti nepažiūrėti.

Lapkričio 15 d., antradienį, 18 val. (K. Donelaičio g. 8, III a. Renginių erdvė) rodysime Lauryno Bareišos debiutinį filmą „Piligrimai“, Lietuvoje ir užsienyje giriamą ir vertinamą už scenarijų, režisūrinį meistriškumą, formą, vizualinę kalbą ir tematiką. Filmas bus rodomas nemokamai.

Paulius ir Indrė atvyksta į Karmėlavą̨, kur lygiai prieš ketverius metus buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie neturi jokio konkretaus tikslo. Tačiau netrukus vietos gyventojai supranta, kas šie atvykėliai. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kodėl čia atvažiavo ir ką ši kelionė pakeitė.

„Kai blogis toks vulgariai kasdieniškas, jis vienu metu ir tęstinis, ir apibrėžtas laike, ir visa apimantis, ir tavęs asmeniškai tarsi nebeslegiantis. Todėl kito skausmo demonstracija tokia nepatogi, o kartais gal net iššaukianti vidinį neteisybės jausmą – juk mes tik norime toliau gyventi savo gyvenimus, kodėl jūs mums trukdote?..“ (Monika Gimbutaitė)

Apdovanojimai

„Sidabrinė gervė“ 2022 – geriausias scenarijus, geriausias aktorius, geriausias režisierius, geriausias filmas

Venecijos kino festivalio 2021 m. – geriausias filmas („Horizontų“ programa)

Graikijos Salonikų kino festivalis 2021 m. – geriausias scenarijus

Vokietijos festivalio „goEast“ Tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI įvertinimas

„Oskaro“ komiteto Lietuvoje sprendimu filmas pretenduoja patekti į geriausio tarptautinio filmo nominantų sąrašą.

2021 Lietuva 92 min. N-13

Režisierius – Laurynas Bareiša

Scenarijaus autorius – Laurynas Bareiša

Aktoriai – Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Paulius Markevičius, Indrė Patkauskaitė, Jolanta Dapkūnaitė, Ieva Andrejevaitė

Prodiuseriai – Klementina Remeikaitė

Operatorius – Narvydas Naujalis

Montažo režisierius – Laurynas Bareiša

Filmas pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.