Rugsėjo 21 d. 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos (K. Donelaičio g. 8) III a. Renginių erdvėje vyks susitikimas su vairavimo mokyklos „Mobilūs žmonės“ įkūrėja, vadove ir 27-erius metus vairavimo instruktore dirbančia unikalios patirties mokytoja Edita Vasaitiene. Susitikimo metu bus pristatyta jos knyga „Nepralaimėjusios. (Ne)lengvos vairavimo istorijos“ (2021).

E. Vasaitienės mokykloje „Mobilūs žmonės“ išskirtinai laukiamos moterys mokinės. Kodėl? Nes visuomenė pilna klišių ir stereotipų, įkalbėtų ir įsikalbėtų baimių, kažko neapčiuopiamo bendravime, socialiniuose vaidmenyse, pasenusioje metodikoje. Knygos istorijos, kad ir pakeistais vardais, išrašytos iš ilgametės patirties, susidūrus su įvairių situacijų moterimis, merginomis, kurioms vairavimas – būtinybė pasirūpinti savimi, artimaisiais, iš kažko išsivaduoti, augti... „Daktarė Janina. Nepasitikėjimo gydymas. Mulkis / Tatjana iš Piterio. Parkavimas. Katės / Milana iš Ukrainos. Pirmoji pamoka. Sankaba! Pavara! / Gintarė. Vienos kojos istorija / Magistrė Indrė. Kempinligė. 1000 kilometrų baimės“.

Kalbėsimės apie tai, kodėl išlaikyti vairavimo egzaminą moteriai vis dar yra „laimėjimas“; kaip mokosi įvairių kartų mokiniai; kokius visuomenės, bendravimo dėsningumus įžvelgia pati vairavimo instruktorė; kas pasikeitė per 27 mokymo metus, o kas liko taip pat; kokie žmonės ir su kokiomis nuotaikomis atsisėda šalia instruktoriaus.

Renginys nemokamas. Bus galima įsigyti knygų.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.