Koncertas atšauktas dėl atlikėjos ligos. Dėkojame už supratingumą.

Kaunas 2022 Vasaros scenoje Rotušės aikštėje 2022 m. rugpjūčio 4 d. 20 val. koncertuos latvių atlikėja Dana Indāne-Surkienė. Išskirtiniame koncerte kauniečiai ir miesto svečiai
išgirs subtilią, užburiančią ir vidinės ramybės teikiančią muziką bei poeziją iš atlikėjos albumo „Gaidību dziesmas / Songs of Mother and Field“.

 Dana Indāne-Surkienė savo kūryboje derina laisvo balso improvizaciją ir profesionalias vokalo technikas. Ji turi teatro meno (Latvijos kultūros akademija) ir šiuolaikinės balso improvizacijos (Talino muzikos ir teatro akademija) magistro laipsnį, studijavo transpersonalinę psichologiją ir performanso meną, dalyvavo tarpdisciplininiuose muzikos projektuose, daugiau nei 10 metų veda balso tobulinimo kursus, domisi įvairiais alternatyviais balso ir kūno veikimo metodais. Menininkė dėstė šiuolaikinę improvizaciją Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje ir Latvijos universitete, Rygos verslo mokykloje ir Rygos Stradinio universitete.

Gamtos garsai ir užburiantis balsas

Nuo 2018 metų Dana su šeima gyvena Lietuvoje. 2021 metų vasarą ji išleido balso improvizacijos ir aplinkos garsų kupiną muzikos albumą „Gaidību dziesmas / Songs of
Mother and Field“ („Laukimo dainos“), atkreipdama dėmesį į išskirtinį mamos ir kūdikio ryšį, kurį stiprinti padeda muzika. Gerklinis mamos balsas ramina, veikia tarsi meditacija.
„Laisvoji improvizacija yra labai specifinis, galima sakyti, net eksperimentinis dalykas, nes improvizuotas atlikimas turi būti ir labai profesionalus, ir techniškas. Spontaniškos laisvos balso improvizacijos radosi, kai laukiausi pirmojo kūdikio, o antrojo nėštumo metu kūriau tekstus. Visa tai per 3 metus sugulė į albumą, kuriuo ir noriu pasidalyti“, – apie būsimą renginį kalba atlikėja.

Su aplinkos garsais, kuriuos įvairiose pasaulio vietoje įrašė aplinkos garsų menininkas Maksims Šenteļevs, susipynusios improvizuotos dainos, kruopščiai parinkti tonai ir netikėti
balso viražai – visa tai pirmąjį Danos Indāne-Surkienės albumą paverčia unikalia muzikine patirtimi.

Tad pirmąjį rugpjūčio sekmadienį susitikime unikaliame laisvo improvizacinio dainavimo koncerte Vasaros scenoje!

Danos įrašai: http://www.freevoiceart.com/.

Renginys nemokamas.

Apie Vasaros sceną

Kaunas 2022 Vasaros scena – jungtinis Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022, ŠvyturysNealkoholinis ir 15min projektas. Kiekvieną ketvirtadienį–sekmadienį iki pat rugsėjo vidurio Kaunas 2022 Vasaros scenoje jūsųlauks kruopščiai parengti meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių sugeriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais ir kitais pasirodymais.

Plačiau: https://kaunas2022.eu/vasaros-scena.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.