Kviečiame atrasti subtilų ir išraiškingą keramikos meno pasaulį Dalios Gineitės kūrinių parodoje „Molio teatras“. Paroda veiks Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406) iki liepos 31 d.

Spalvingą ir daugialypę Dalios Gineitės kūrybą jos kolegė menininkė Eglė Maskaliūnaitė-Butkuvienė apibūdina taip: „Į Dalios Gineitės keramiką galima žiūrėti per paviršių ir faktūrų įvairovės prizmę, ornamentikos ir grafinę išraišką. Šie dalykai pribloškia, užburia savo gausa ir turtingumu. Ši autorė pasižymi tuo, jog tarsi Dievas ar Demiurgas kuria savo pasaulį su žmonių figūromis, kurį vadina molio teatru. Ji tą pasaulį kuria 1) personažais – tarsi nori pasigaminti sau kompaniją, 2) dėmėmis, faktūromis, ornamentais. Ji nesupainiojama su kitais savo paviršių daugiabalsiškumu.

Tačiau Dalios žmonės skiriasi nuo kinų armijos arba Gormley žmonių minios tuo, jog jie nėra minia, jie – asmenybės, solistai. Portretai ant indų, indai – žmogaus figūros – jie turi liūdesio, grotesko ar mąslumo. Arba – nesuprasi – ir linksmi ir liūdni, kaip Džokonda. Menininkei yra svarbios filosofinės idėjos, darbuose ji perteikia apmąstymus apie žmogaus būtį, įvairias žmogaus jausmų ir išgyvenimų išraiškas. Visi veikėjai kuria labai subtilų, aptakių formų, virpančio silueto, archajišką, stilizuotą ir emocingą pasaulį. Autorė lipdo indus – savo mokinius, pasiilgtus per karantiną, su jų pamėgtais vaizdavimo būdais: Žinių žmogų, lietaus indą, kuris irgi yra lyg asmenybė, Molio moterį.

Autorės kūryba siejasi su žodžiais gausa ir antiminimalizmas, subtilumas ir niuansavimas. Magiją sukuria perėjimai vienos faktūros į kitą, vieno rašto derinimas su kitu ir dar kitu, spalvų sluoksniai. Menininkė be lietuvių liaudies keramikos ornamentikos naudoja margučių spalvinimo būdus, angobų sluoksniavimą, raižymą. Tačiau šioje gausoje darbai nėra margi, išlaikytas koloritas. O ir margume nepasimeta formos jausmas. Kompozicijos statiškos, vyrauja pagrindinė forma ir ją papildančios smulkesnės detalės, dėmesį pritraukiantys akcentai (kraujuotai raudona koja, geltona nosis, praktiškas funkcionalus stalčiukas, rankenėlių gausa). Menininkė naudoja tekstą ant darbų paviršių, kaip spalvą ar ornamentą. Tai citatos, nuotrupos, poezija, grafomanijos elementai, automatinis rašymas.

D. Gineitės keramiką galima įvardinti meninės formos, turinio ir keramikos technikų menine plastine išraiška. Šie kūrybos ypatumai atpažįstami filosofiško ir poetiško turinio indų – skulptūrų kompozicijose.“


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.