Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, IV a. fojė) iki rugsėjo 10 d. kviečia aplankyti plenero „Išnykstantis Kaunas“ parodą. Rugsėjo 6 d. 16 val. vyks parodos ir katalogo pristatymas.

Jau dvidešimt penkerius metus vykstantis, vienam žymiausių Lietuvos tarpukario tapytojui Antanui Samuoliui skirtas pleneras šiais metais kvietė menininkus atsigręžti į miestovaizdį. Plenero pavadinimas „Išnykstantis Kaunas“ apibrėžė temos plėtotę, kurios pagrindinė mintis siejama su kitimo dimensija, su išeinančio miesto autentiškumu ar su tuo, kas yra pasmerktas neilgai trukus išnykti.

Devyni plenero menininkai stengėsi įsižiūrėti į miesto veidą, atpažinti tai, kas ateina iš jo praeities, išryškinti praradimus, netektis, perteikti meno kalba vienus ar kitus laikmetį atspindinčius miesto fragmentus, bruožus, o galbūt jaukiai romantizuotą jų pavidalą. Lankytojai bibliotekoje galės apžiūrėti Anne-Michelle Vrillet Aka’os Mina’os (Prancūzija), Daivos Šlajienės (Lietuva), Eglės Colucci (Argentina/Lietuva), Eva’os Pohlke (Lenkija/Lietuva), Ewa’os Held (Prancūzija), Gintauto Vaičio (Lietuva), Indrės Šataitės-Baronės (Lietuva), Ramunės Staskevičiūtės (Lietuva), Valentino Varno (Lietuva) darbus.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą, pasigėrėti tuo, ką jubiliejinio tarptautinio plenero dalyviai, po Kauną lyg Samuolio takais vaikščiodami, atrado ir įprasmino naujuose šiuolaikinės ekspresionistinės tapybos darbuose.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.