Kiekvienas, jaunas ir senas, žino tokias pasakas kaip „Karalaitis varlė“, „Miegančioji gražuolė“ ar „Joniukas ir Grytutė“; jos – iš brolių Jacobo ir Wilhelmo Grimmų sudaryto pasakų rinkinio „Vaikų ir namų pasakos“. Kartu su Lutherio Biblija šis pasakų rinkinys yra garsiausia ir labiausiai paplitusi knyga Vokietijos kultūros istorijoje. Ji buvo išversta į 160 pasaulio kalbų.

Pasakos yra universalios, jos perteikia bendražmogiškas vertybes ir moralinius orientyrus: mes iš karto žinome, kas yra gera, o kas bloga, be to, kitaip nei „tikrame“ gyvenime pasakose nuolat laimi gėris. Skirtingai nuo sakmių ar legendų, jos yra išgalvotos ir nesiremia tikromis istorijomis, taip pat nėra susijusios su konkrečia vieta. Jų personažai įkūnija mums visiems labai gerai žinomus tipažus: piktą pamotę, gražią princesę, didvyrišką gelbėtoją.

Pasakos žavi mus ir šiandien. Nesuskaičiuojamus jų motyvų variantus matome kine ir televizijoje. Mes sakome: pasakiškos vestuvės, kai tuokiasi pasaulio karališkųjų šeimų atstovai, arba pasakiška karjera, kai simpatingas jaunuolis staiga tampa popžvaigžde ar pasaulio čempionu.

Ši Goethe‘s instituto (Vokietija) parengta  plakatų paroda ne tik veda svarbiausių pasaulio pasakų motyvų keliais, bet ir pristato šių laikų herojus.

Gražiausios pasaulio pasakos vokiečių kalba, jaukiai apsigyvenusios dviejuose lagaminuose, užburia vos atvėrus pirmąjį vienos iš pasirinktų knygų lapą, o kartais prabyla balsu...

Paroda eksponuojama balandžio 3–30 d. IV a. koridoriuje. Pasakas paskaityti ar paklausyti galima Vokiškų ir šveicariškų leidinių bibliotekoje  (Radastų g. 2, 404 kamb.):

  I        14.00–18.00 val.
  II        8.30–13.00 val.
III–V   12.00–16.30 val.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.