Kauno apskrities viešosios bibliotekos IV a. fojė kovo 23–balandžio 23 d. eksponuojama Kauno taikomosios dailės mokyklos mokinių darbų paroda „40 būties akcentų“, skirta 40 metų mokyklos jubiliejui.

Lietuvių liaudies menas – tai pamatas, ant kurio pagrindų kilo visas XX amžiaus lietuvių dailės statinys. Tad nenuostabu, kad prieš 40 metų įkūrus Kauno taikomosios dailės mokyklą, jos mokymo pagrindine kryptimi tapo lietuvių liaudies meno studijos ir kūrybingas tautodailės tradicijų panaudojimas mokymo procese. Tokių specialybių kaip keramikos, gintaro apdirbimo, tekstilės, metalo plastikos, pynimo iš vytelių ar medžio drožinėjimo, tiesiog nebuvo įmanoma dėstyti nesiremiant į turtingą lietuvių liaudies meno palikimą. Lietuvių liaudies ornamentika, spalvinė gama, audinių raštai, formavo ištisų trijų dešimtmečių mokyklos moksleivių pasaulėjautą ir atsispindėjo jų kursiniuose bei diplominiuose darbuose. Kai kas iš jų ir toliau tęsė tautodailės tradicijas, bet jau kaip savarankiški liaudies meno meistrai.

Atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius mokyklos kryptis gerokai atsinaujino, buvo sukurtos interjero apipavidalinimo, floristinio dekoravimo programos, o moderniųjų technologijų laikais sėkmingai mokosi ir įgyja kvalifikaciją elektroninės leidybos maketuotojas, vizualinės reklamos gamintojas, kompiuterinės grafikos projektavimo operatorius, kompiuterinio projektavimo operatorius, logistas – ekspeditorius, fotografas.

Tautino paveldo ir šiuolaikinio meno sintezė išliko gan svarbios šiuolaikinės mokyklos veikloje. Tradicijų taikymas šiandieną jau negali būti toks tiesmukas ir iliustratyvus kaip praeitais dešimtmečiais. Šiandieninė visuomenė laukia labiau asociatyvaus ir kūrybiško etninės tradicijos pratęsimo.

Šioje ekspozicijoje kviečiame susipažinti su Kauno taikomosios dailės mokyklos fotografų, reklamos ir kompiuterijos skyriaus mokinių darbais. Vieni jų buvo įkvėpti lietuvių liaudies (tautinio) meno tradicijų ir rėmėsi jo motyvais, kiti – senuosius simbolius naudojo tik kaip vieną iš meninių priemonių.

Apačioje – parodos atidarymo nuotraukos. Fotografė Astrida Čivilienė.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.