2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Siekdamas paminėti šią progą Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centras parengė parodą apie Laikinosios sostinės studentų organizacijas.

Kviečiame pasižvalgyti po Kauno studentų gyvenimą, sustabdytą jų organizacijų veiklos akimirkose: nuo gražių uniformų ir jų projektų iki metinių korporacijų švenčių ir tradicinių „alučių“ bei „arbatėlių“. Studentų jaunimo organizacijos Laikinojoje sostinėje pasižymėjo gausa ir įvairove. Šioje ateitininkų, tautininkų, varpinininkų, socialistinių ir nacionalinių mažumų, regioninių ir akademinių organizacijų įvairovėje siūlome atrasti tai, kas jas vienijo ir kas pabrėžė jų išskirtinumą. Ką nors gal sudomins labdaros balių sąskaitos ir studentų savišalpos organizacijų veikla, o kitiems gal bus įdomesnis tautinis, lietuvybę ir tautiškumą propaguojantis aspektas ar studentiškų organizacijų santykis su valdžia, jų palaikymas arba nepalaikymas. Dar kitus gal domins, kaip studentams sekėsi propaguoti blaivybės idėjas.

Tikimės, kad kiekvienas studentas ar kadaise juo buvęs bei visi, besidomintys studentiškų organizacijų istorija, atras parodoje juos dominančių aspektų, dar nematytų archyvinių dokumentų, nuotraukų, fragmentų iš periodinių leidinių ir knygų.

Virtualią parodą galite rasti čia.

 

Paroda skirta Lietuvos jaunimo metams.

ljm


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.