Kauno apskrities viešoji biblioteka gegužės 30 dieną 17.30 val. kviečia į Emilijos Šileikaitės kūrybinių darbų parodos „Kaukės“ atidarymą. Paroda veiks nuo gegužės 30 dienos iki birželio 3 dienos.

Emilija dalijasi: „Esu Emilija Šileikaitė, šiuo metu studijuoju dailės kūrinių konservavimą ir restauravimą, o tapymo darbais užsiimu jau kelerius metus. Šioje savo tapybos darbų parodoje kalbu apie žmonių kaukes. Kadangi savo darbus kuriu per siurrealizmo prizmę, perteikti savo mintį bei idėją nėra tam tikrų ribų. Įprastai galvoje įsivaizduoju asmens emociją, tačiau ją perteikiu vaizduojant tą būseną atitinkantį gyvūną. Dėl šios priežasties mano darbuose kaukės yra patys gyvūnai, kurie maskuoja paslėptus žmogaus išgyvenimus.“ Emilijos kūrybinių darbų paroda „Kaukės“ yra dalis projekto „Erdvė reikštis“ renginių ciklo.

Svajoji apie asmeninę parodą ar performansą, o gal tiesiog nori įgyti naujų žinių? Kauno apskrities viešoji biblioteka organizuoja projektą „Erdvė reikštis“, kuris padės jauniesiems kūrėjams geriau atrasti save, prisijungti prie bendruomenės ir dalintis savo patirtimis ir menu laisvoje, atviroje ir saugioje erdvėje. Projektas apima kelias veiklas: parodas, performansus, peržiūras, edukacijas, kūrybinius susitikimus. Jau pirmąją birželio savaitę turėsite galimybę susipažinti su Emilijos Šileikatės kūryba.

Atidarymo metu kalbinsime kūrėją Emiliją, apžvelgsime bibliotekos erdvėse eksponuojamus darbus bei klausysimės Yurei prie DJ pulto.

Bibliotekos savanorė Gerta Stanionytė susitiko su Emilija ir trumpai ją pakalbino apie jos kuriamas vizualizacijas, kūrybos procesą bei įkvėpimą kurti. Kviečiame skaityti!

G: Galbūt gali trumpai prisistatyti – kas esi ir kuo užsiimi? 

E: Esu Emilija Šileikaitė. Šiuo metu studijuoju dailės kūrinių konservavimą ir restauravimą Kauno Kolegijoje. Pagrindinis mano hobis, veikla bei kartais darbas yra tapyba.

G: Kokia buvo tada kūrybos pradžia, kelerių metų pradėjai kurti? 

E: Piešti pradėjau vaikystėje tikriausiai veikiama vyresnės sesės kūrybos. Darželyje (vadinamoje nulinėje klasėje) piešdavau ir daug lipdydavau plastelinu, kuriuo buvo nulipdytos visos darželio palangės. Beje, pagrindinis lipdinys buvo dinozaurai. Vėliau, vyresnėse klasėse, skatinama dailės mokytojos pradėjau tapyti ir bandyti įvairias piešimo technikas, kol susiradau sau labiausiai tinkančią – tapybą akrilu ant drobės.

G: Ar ši paroda bibliotekoje bus Tavo pirmoji paroda? 

E: Anksčiau esu dariusi smulkias parodas savo gyvenamosios vietos apylinkėse, Kaune dariau vieną parodą KVB Aleksoto padalinyje ir pristatau dalį savo darbų internetinėje svetainėje paveikslai.lt

G: Kokiomis temomis Tau labiausiai patinka kurti? Ir ar iš viso Tavo darbai turi kokią nors pasikartojančią tematiką, dėsningumus?

E: Dažniausiai savo darbuose vaizduoju įvairius žvėris, kurie patys turi tam tikrą simbolinę reikšmę ir emociją. Mano darbuose galima pastebėti pasikartojančias spalvas ir fono sandarą. Taip pat, savo darbus visada pateikiu siurrealizmo stiliumi.

G: Kaip ruošiesi savo kūrybos procesui? Ar turi kokią nors pasiruošimo praktiką / rutiną?

E: Sugalvoju idėją, kartais nupiešiu ją ant lapo pieštuku, susirandu norimo formato drobę ir pradedu tapyti.

G: Ar esi girdėjusi įsimintinų atsiliepimų apie savo darbus? Jei taip, gal galėtum bent vienu pasidalinti?

E: Dažniausiai girdimas atsiliepimas yra, jog mano darbai keisti ir beveik visada sulaukiu klausimo, kas dedasi mano galvoje, kai ateina idėja naujam darbui.

G: Kokie yra Tavo įkvėpimo šaltiniai?

E: Mano įkvėpimo šaltiniai yra kiti siurrealizmo menininkai (Matt Hansel, Marco Grassi, Bruno Pontiroli, Jon Ching,) bei muziejai, fotografijos ir visa kita, kur vaizduojami gyvūnai.

G: Ar menas bei kūrybiškas požiūris į pasaulį Tau padeda ir kitose gyvenimo sferose? Jei taip, kaip?

E: Manau, jog padeda, nes kūrybiškumas visada gelbsti.

G: Ką palinkėtum kitiems jauniems kūrėjams, kurie, pavyzdžiui, nedrįsta eksponuoti savo parodų, neturi pakankamai pasitikėjimo savimi ar panašiai?

E: Jauniems kūrėjams labiausiai palinkėčiau netingėti, nes įdėtas darbo kiekis visada atneš geresnių rezultatų. O esant baimei eksponuoti savo darbus reikėtų apsižvalgyti dabartinėje meno rinkoje ir tai padės labai lengvai suprasti, kad nesvarbu, kokį meną kuri, visada bus žmonių, kuriems jis patiks ir nepatiks, tačiau ta dalis žmonių, kuriai tavo menas patinka, visada nusvers neigiamą dalį.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Kviečiame dalyvauti!

Projektas Lietuvos jaunimo reikalų departamento įtrauktas į Lietuvos jaunimo metų 2022 kalendorių.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LTK Logotipas1


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.