Jei Jūsų paprašytų nurodyti keletą dainų, kuriose minimas Kaunas, kokias pirmiausia prisimintumėte? „Žemyn upe“ (žodžiai ir muzika O. Vyšniausko)? „Ąžuolais vainikuotas“ (žodžiai A. Dabulskio, muzika A. Bražinsko)? O gal „Kam atskyrei mus“ (kitaip – „Daina apie Kauną“, žodžiai A. Mikutos, muzika A. Kublinskio), kurioje apie Kauną užsimenama netiesiogiai, nuorodomis į Nemuną, žalią kalną, perskyrimą? Ar miesto pavadinimą būtina minėti, norint paskirti jam dainą?

 

Dainų, kuriose vyksmo vieta yra Kaunas – daugybė. Vienos jų dedikuotos miestui, kitose Kaunas tėra lyrinių subjektų patirčių erdvė. Yra ir tokių dainų, kurių tekstuose atpažįstame ypatingas istorines aplinkybes ar kitados vyravusią politinę ideologiją.

Kauno miesto gimtadieniui skirta leidinių paroda „Kaunas dainose“ kviečia susipažinti su dainomis, kuriose minimas Kaunas, įvairūs miesto gamtiniai ir architektūriniai objektai. Kas žino, galbūt apsilankę Muzikos leidinių skaitykloje atrasite primirštų ar dar negirdėtų dainų apie Kauną, kurios taps Jūsų favoritėmis?


Leidinių parodą „Kaunas dainose“ apžiūrėti galima gegužės 20 – birželio 3 dienomis Muzikos leidinių skaitykloje (112 k.) bibliotekos darbo laiku.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.