Giliai įkvėpk… Ką užuodi? Šviežiai nupjautą žolę, gaivinantį ryto dvelksmą, o gal šviežiai iškeptas cukruotas bandeles? Įtempk klausą… Girdi banguojančios jūros ošimą, stingdantį ledinio vėjo švilpesį, ar tylią motinos lopšinę? Skaitydami knygas dažnai nesusimąstome, kokias sąsajas, jausmus ir pojūčius jos žadina mūsų galvoje. Kai kurios knygos sukuria tokius ryškius vaizdinius mūsų sąmonėje, kad, atrodo, nesunku juos apibūdinti ir pajusti. Ar kada svarstėte, kokiais kvapais, skoniais ar garsais prabyla jūsų skaitoma knyga?

Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su VŠĮ „Pojūčių teatras“ kviečia atrasti sąsajas tarp literatūros ir pojūčių, apsilankant interaktyvioje ekspozicijoje – Literatūriniame pojūčių salone. Čia Jūsų laukia kūriniai, kuriems atskleisti savo siužetą ryškiau padės pojūčius žadinančios priemonės ir objektai. Tai intriguojanti, skaityti, diskutuoti, pažinti literatūros kūrinį per kvapo, skonio ir net garso prizmę kviečianti pojūčių ekspozicija.

Ekspozicijos bendraautoriai – „Pojūčių teatras“ (režisierė Karolina Žernytė, dailininkė Šarūnė Pečiukonytė, kompozitorius Dominykas Žernys).

„Literatūrinis pojūčių salonas“ yra viena iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Mistinė pažintis“ dalių. Šis projektas yra Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.