Kovo 18 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Donelaičio g. 8, Renginių salė) vyks Ellos Sakalauskienės paskaita „Įstrigę laike arba skrydis virš tuščio ne gegutės lizdo. Atviri pašnekesiai su vidutinio amžiaus moterimi“. Šioje paskaitoje lektorė užmegs atvirą pašnekesį su vidutinio amžiaus moterimis, paliečiant jautrias temas ir keliant klausimą – ar tikrai jau viskas realizuota?

Jūsų dėmesiui – vienos ryškiausių grožio srities profesionalių, autorinių technikų ir metodikų kūrėjos ir lektorės Ellos Sakalauskienės rekomenduojamos knygos kiekvienai moteriai:

Gabija Vitkevičiūtė „Širdies tatuiruotės“

„Nuo laikotarpio, kai šeimos nariai, bendradarbiai, aplinkiniai, galimai priklausomam žmogui pradeda reikšti pastabas dėl nevaldomo alkoholio vartojimo, iki kreipimosi į specialistus fakto – vidutiniškai praeina ... 10 metų. O nuo pirmo prisigėrimo iki sąmonės netekimo ir pagalbos prašymo – vidutiniškai skiria 18–20 metų“.

Kaip išlipti iš priklausomybės liūno ir iš naujo atrasti save – itin jautri ir tikrais gyvenimo faktais bei moksline literatūra paremta priklausomybių konsultantės, žurnalistės Gabijos Vitkevičiūtės knyga kiekvienai šeimai, kuri turi sergantį narį.

Hallgrimur Helgason „1000 ° moteris“

„...moteris, nugyvenusi aštuoniasdešimt metų ir nepraradusi proto, atvėrusi akis į keturis skirtingus žemynus, užmerkusi jas po šimtine vyrų, sulaukusi vaikų, netekusi jų, sukėlusi gyvą galą problemų, stoiškai išsprendusi didžiumą jų...“ – tai įtraukiantis sodrus romanas apie islandę moterį, prieškario ir pokario šeimų likimus bei Islandijos tautos ypatumus.

Susanna Kubelka „Šiandien madam pareis vėliau“

„Sveika, raukšle! Tavęs laukiau keturiasdešimt dvejus metus! Tu man patinki! Pavadinsiu tave pirmąja raukšle! Mudvi kartu pasilinksminsim, raukšle. Mums prieš akis pusė gyvenimo, o gal dar ir daugiau! Tu geriausias įrodymas, kad rūpesčiai sugraužia grožį. Ačiū už įspėjimą“.

Prašmatnaus, bet nepatikimo šeimyninio gyvenimo nuvilta Ticija leidžiasi į savo gyvenimo paieškas nuostabiame Paryžiuje.

Susanna Kubelka „Antras Mimi pavasaris“

„Pasitikėkite savimi ir savo drąsa! Išdrįskite ir laimėkite! Ir jeigu jums nepavyko per pirmą pavasarį, nebijokite! Jums tikrai pavyks antrąjį!

Rašytoja triukšmingai griauna brandžios moters gyvenimo stereotipus ir savo romano herojės pavyzdžiu teigia, kad tikrasis moters gyvenimas prasideda po penkiasdešimties.

Susanna Kubelka „Ofelija mokosi plaukti”

„Patikėkit, mielieji, gyvenimas ilgas. Dabar, kai esu jau sulaukusi devyniasdešimties, matau, kokia jauna esi, kai tau keturiasdešimt. Ar penkiasdešimt. Ar šešiasdešimt. Taip, net aštuoniasdešimtmetė neatrodo sena. Ir vis dėlto milijonai žmonių švaisto šituos brangius metus niurgzdami, aimanuodami ir skųsdamiesi, kad jiems nebe dvidešimt. Niekuomet nesupratau tokio elgesio. Tai grynosios kultūros iškrypėliška mąstysena“.

Optimizmas, žavūs meilės nuotykiai ir brandi išmintis lydi Ofeliją kultiniame S. Kubelkos romane.

Galina Dauguvietytė „Perpetum Mobile”

Gyvenimas, išmatuotas garso kasetėmis. Galinos sugrįžimas į praeitį: gyvenimas yra toks koks yra. Neįprastai spalvingas realistinis pasakojimas apie savo nueitą kelią, kūrybines peripetijas, asmenines dramas ir likimo vingius.

Stiprios asmenybės pajuokavimai: „Iš ryto pabundi, prieini prie veidrodžio, pasižiūri: O Jėzus Marija, ar čia aš? Bet šiaip tai savęs nematai. Kai išlipu iš lovos, atrodo, kad man 30 metų, kol neprieinu prie veidrodžio“.

Alan S. Miller, Satoshi Kanazawa „Kodėl gražiems gimsta mergaitės. Įvadas į evoliucijos psichologiją“

„Atvirai sakome, kad daugelio šioje knygoje pristatomų idėjų (mūsų ar kitų žmonių) išvados iš tiesų yra amoralios, pasibjaurėtinos, įžeidžiančios vyrus ar moteris (ar kurias nors kitas žmonių grupes) ar yra tiesiog priešingos mūsų idealams. Bet mes negalime jų keisti, nes, mūsų manymu, jos yra teisingos“.

Atsakymai į svarbius gyvenimo klausimus evoliucijos psichologijos požiūriu.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.