Sausio 27 d. pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šia proga parengėme knygų rekomendacijas, kviečiančias prisiminti ir geriau pažinti šį skausmingą istorijos laikotarpį.

Rekomenduojame:

Thomas Keneally „Šindlerio sąrašas“

Tai jaudinanti ir sukrečianti istorija apie vokietį Oskarą Šindlerį, išgelbėjusį daugiau nei tūkstančio žydų gyvybes. Daugeliui girdėta dėl didžiulio populiarumo sulaukusios 1993 m. Steven Spielberg režisuotos ekranizacijos. Romane aprašoma ir tolesnė Oskaro Šindlerio gyvenimo istorija iki pat jo mirties.

Primo Levi „Jei tai žmogus“

Primo Levi – žydų kilmės italų chemikas ir rašytojas. Naciams įsiveržus į šalį prisidėjo prie partizanų būrio, kol buvo išduotas vieno iš būrio draugų ir atsidūrė Aušvico koncentracijos stovykloje. „Jei tai žmogus“ – drąsus ir ryžtingas liudininko pasakojimas apie patirtą siaubą ir išgyvenimą.

Markus Zusak „Knygų vagilė“

1939-ieji, nacistinė Vokietija. Paauglė Lizelė, priglaudžiama Rozos ir Hanso Hubermanų namuose, kurių rūsyje slepiamas jaunas žydas vardu Maksas. Tai viltinga istorija apie draugystę, žmogiškumą ir knygų galią. Rekomenduojame ir 2013 m., „Oskarui“ nominuotą, ekranizaciją.

Eddy de Wind „Galutinė stotis – Aušvicas“

Eddy de Wind buvo paskutinis žydų kilmės gydytojas, baigęs Leideno universitetą Olandijoje per Antrąjį pasaulinį karą. Patekęs į Aušvico koncentracijos stovyklą aprašė savo patirtis šioje knygoje, kuri laikoma vienintele nuo pradžios iki galo parašyta Aušvice.

Alyson Richman „Prarasta žmona“

Tikrais faktais paremta istorija apie neužmirštamą meilę, kuri prasideda tarpukario Prahoje. Jaunavedžius Lenką ir Jozefą išskiria karas – vienam tenka kurti naują gyvenimą už Atlanto, o kitai pereiti Terezyno ir Aušvico siaubą.

Antonio Iturbe „Mažiausia pasaulio biblioteka“

Jaudinantis, tikrais įvykiais paremtas romanas apie keturiolikmetę mergaitę, kartu su tėvais ištremtą į Aušvico koncentracijos stovyklą, kuriai patikimas pavojingas, bet gyvybiškai svarbus darbas – pasirūpinti aštuoniomis, slapta į stovyklą įneštomis, knygomis.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.