Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) eksponuojama Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto dėstytojo, tapytojo Virginijaus Kašinsko miniatiūrų paroda „100 mažučių paveikslų“. Tai mažo formato darbai (paveikslų ilgoji kraštinė iki 30 cm., mažiausių paveikslų ilgoji kraštinė neviršija 5 cm.), nutapyti per paskutiniuosius 20 metų.

Spalvingi, akį traukiantys kūriniai nutapyti aliejiniais dažais ant drobės, žalvario ir vario skardų, kartono ir stiklo pagrindų. Kolekcijos paveikslų motyvai įvairūs: peizažai, natiurmortai, portretai, gyvūnai, abstrakčios kompozicijos, tačiau dominuoja peizažai, kuriuos autorius daugiausiai tapo savo sodyboje vasarą, stengdamasis įamžinti spalvines gamtos ir dangaus apšvietimo pagavas bei nuotaikas. Tokių mažų etiudų dailininko dirbtuvėje prisikaupė nemažai, todėl gimė mintis surengti „100 mažučių paveikslų“ parodą.

„Peizažas – labai įdomus siužetas tapybai, vien tuo, kad jis kinta kiekvienais metais, mėnesį, paros valandą, minutę ir sekundę. Neįmanoma to paties peizažo motyvo du kartus nutapyti taip pat, tiesiog jis kiekvienu momentu yra kitoks; dėl to ekspozicijoje aptiksite nutapytų tų pačių motyvų kitu metų ar paros laiku, vis kitaip apšviestų. Mažas formatas leidžia labai greitai pagauti ir perkelti į paveikslą gamtos vaizdo momentinį įspūdį, tuo jie savo žaibiška nuotaika yra žavūs“, – teigia tapytojas Virginijus Kašinskas.

Paroda veiks iki gegužės 3 d.

Primename, kad bibliotekoje būtina laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.