Nuo kovo 15 d. kviečiame apžiūrėti virtualią parodą „Lietuvos teatro pirmeiviai“. Paroda skirta Lietuvos profesionaliojo teatro 100 metų jubiliejui paminėti, ją parengė Meno ir muzikos skyriaus vyres. bibliografė Elvyra Markevičiūtė. 

2020 m. gruodžio 19 d. Lietuvos profesionaliam teatrui sukako šimtas metų. Jo pradžią žymėjo Operos ir Dramos vaidykloje Juozo Vaičkaus režisuotos Hermanno Sudermanno „Joninės“. Virtuali leidinių ir fotografijų paroda „Lietuvos teatro pirmeiviai“ kviečia susipažinti su profesionalaus teatro kūrėjų – lietuviškų vakarų organizatorių, Lietuvių meno kūrėjų draugijos, pirmojo spektaklio dalyvių – režisieriaus Juozo Vaičkaus, aktorių Teofilijos Dragūnaitės-Vaičiūnienės, Onos Kurmytės, Polės Tendžiulytės, Antaninos Vainiūnaitės, Petro Kubertavičiaus ir Juozo Stanulio – paliktais pėdsakais, atspindėtais įvairiuose dokumentuose.

„Parodoje pristatomi ir pirmeiviams skirti šiandienos teatralų pagarbos ženklai. Nors dėl pandemijos savo šimtmečio jubiliejų Lietuvos scena pasitiko užvertomis durimis, jos lopšys – Nacionalinis Kauno dramos teatras deramai paminėjo savo pirmtakus. Jaunieji aktoriai suvaidino Gyčio Padegimo parašytą ir režisuotą komišką dramą „Pirmeiviai“, pasakojančią apie pirmojo spektaklio gimimą, o teatro prieigose veikia meninių objektų paroda, pristatanti įvairialypę teatro istoriją“, – apie virtualią ekspoziciją pasakoja E. Markevičiūtė.

Virtuali paroda laukia Jūsų dėmesio!

Ši paroda – Teatro savaitės ir Fortūnų apdovanojimų programos dalis. Organizatoriai – Kauno miesto kamerinis teatras ir Kauno miesto savivaldybė

          


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.