Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje naujomis spalvomis ir potyriais atsivers nuo 1993 metų veikianti Senosios knygos ekspozicija. Ji iliustruoja daugiau kaip pusę tūkstančio metų apimančią spausdintos knygos raidą nuo jos lopšio iki XX a. leidinių.

Atnaujintoje ekspozicijoje ir prie jos veikiančiame terminale vaizdžiai, informatyviai ir interaktyviai pristatoma knygos istorija: viršelių puošyba ir leidinių įrišimo būdai, knygos struktūros ir teksto išdėstymo ypatumai, puošnūs antraštiniai lapai ir inicialai – pirmosios teksto raidės, knygose išlikę superekslibrisai ir rankraštiniai įrašai, Renesanso epochos leidyklos, uždraustos knygos, žymūs moksliniai veikalai ir prieš šimtmetį spausdinti vadovėliai, gražiausi bibliotekoje saugomi senieji leidiniai ir dar daug kitų įdomybių, kurios kviečia pasinerti į slėpiningą knygų pasaulį.

Senosios knygos ekspozicijoje (K. Donelaičio g. 8, II a.) galime jums pasiūlyti:
  • ekskursijas, supažindinančias su knygos istorija nuo spaudos atsiradimo iki XX a.;
  • temines ekskursijas, kuriose atidžiau pažvelgiama į pasirinktą knygos raidos etapą;
  • edukacijas, supažindinančias su senųjų knygų struktūra, įrišimu, viršelių ir knygos bloko puošyba, vandenženkliais, knygos restauravimo procesais;
  • savarankišką kelionę senosios knygos keliu naudojant informacinį-edukacinį terminalą, kuriame ne tik rasite daugybę eksponuojamų knygų iliustracijų, bet ir galėsite iš inicialų sudėlioti norimą žodį ar pasitikrinti knygos istorijos žinias.
 
Daugiau informacijos:
Tel. 8 (37) 32 42 77, 32 43 76
El. p. seni_reti@kvb.lt

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.