Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) spalio 20 d. – lapkričio 9 d. veiks jaunos menininkės Aurėjos Jucevičiūtės paroda „Kunigaikščių giesmės".

Tradicinio meno ir skaitmeninės grafikos jungties darbų parodoje – lietuviškojo pasaulėvaizdžio ir istorinės atminties saitai. Menininkės kūryba veriasi įvairiomis autentiškai vaizduojamomis temomis, kurios žiūrovui įtaigiai perteikia skirtingas impresijas ir emocinį krūvį. Kai kurių paveikslų siužetus diktuoja karūnos spindesiu pažymėti personažai, tokie kaip renesanso epochos asmenybės Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė ar iš lietuviškų pasakų „Eglė žalčių karalienė“, „Nakties karaliai" atkeliavę veikėjai. Kituose autorės darbuose atsiskleidžia žmogaus gyvenimo tikslo bei prasmės ieškojimai.

„Kurti įkvepia muzika, žmonių tarpusavio santykiai, menas, gamta, asmeniniai išgyvenimai, tikriausiai daugelis kitų dalykų, kurie mane supa aplinkui. Todėl dauguma mano paveikslų vaizduoja asmenybę, skirtingus kūrinius, skirtingą skambesį", – apie savo kūrybos inspiracijas sako menininkė.

Parodos autorės savitos raiškos darbai suteikia peno apmąstymams, ieško atsakymų į daug platesnius, žmonių skirtingai suvokiamus klausimus. A. Jucevičiūtė nori geriau suprasti pasaulį, žmogų, vertybes ir visa tai perteikti prasmingai, šviesiai ir muzikaliai.

„Manau, menas turi įkvėpti žmogų keistis į gerąją pusę“, – įsitikinusi grafikė. Kviečiame aplankyti parodą ir pajusti jaunos menininkės kūrybinių ieškojimų grįžtamąjį ryšį.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.