Kodėl žmonės saugo senas nuotraukas – net primenančias netektis, tremtį ar panašius dalykus? Todėl, kad tai buvo jų gyvenimas – vienoks ar kitoks. Kiekvienas savąjį turime ir šiandien. Gal ne visų jis toks, kokio norėtume, bet atėjome į šią dieną iš praeities. Be jos nebūtų mūsų…
Fotografas Romas Linionis

Ir vėl tarpukario Kaunas, tik šį kartą kauniečių šeimos aplinka, kurioje atsiskleidė sudėtingi šeimos narių likimai. Vartant senus mokytojos Valerijos Majauskaitės-Kazlauskienės nuotraukų albumus, šimtai pabirų akimirkų susiklostė į įspūdingą istorinį pasakojimą apie tėvų ir jos gyvenimą – nuo šviesių dienų tarpukario Kaune iki Sibiro tremties ir pokario sunkumų. Fotografijose atsispindi to meto aplinka, buities detalės, kasdienybė, šventės, laisvalaikis, mada, taip pat ir mokslai gimnazijose, studijos Vytauto Didžiojo universitete, darbas Kūno kultūros rūmuose ir kt.

Nuotraukose pamatysime ir garsius tarpukario žmones: prezidento A. Smetonos žentą A. Valušį, ministrą pirmininką J. Tūbelį ir jo žmoną, kunigus K. Olšauską ir A. Sabaliauską-Žalią Rūtą, pulkininkus K. Oželį, I. Kriaunaitį, K. Labutį, dirigentus V. Marijošių, K. Kavecką, dainininkus K. Petrauską ir M. Rakauskaitę, VDU rektorių M. Romerį ir daugelį kitų.

Įdomų šeimos gyvenimą, dokumentus, išsaugotus daiktus, įvairių laikotarpių Kauno vaizdus galite pamatyti parodoje „Iš mokytojos Valerijos Majauskaitės-Kazlauskienės (1910–1990) šeimos albumo“ .

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.