Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) rugsėjo 15–30 d. eksponuojama Kazimiero Sigito Straigio skulptūrų paroda „Po laiko ženklu“.

Niekada nepritrūkstantis motyvų kurti, skulptorius Kazimieras Sigitas Straigis stabteli ties nauja savo paroda, leidžiančia dar kartą jį įvertinti kitiems ir apžvelgti nueito kelio tarpsnį.

Menininkas bėgančioje gyvenimo tėkmėje išlieka aktyvus įvairių parodų dalyvis (dalyvavęs per 150 bendrų parodų, surengęs 72 personalines parodas). Savo kūryboje yra išbandęs įvairias medžiagas – medį, varį, geležį, bet artimiausias jo sielai – medis. Nuo seniausių laikų jis yra augimo, jėgos, šilumos, stabilumo įvaizdis, įrėmina žmogaus buvimo pradžią ir pabaigą. Pamėgęs medį kaip savo kūrybos raišką, skulptorius nenuilstamai kalbina jį, kol šis tampa kūriniu ir ima kalbėti žiūrovui.

Ilgiau stabtelėjus prie skulptūrų, atsiveria jų ištara, nusakanti pasirinktos temos psichologinę ar filosofinę prasmę. Medžio skulptūros tarsi tampa poetinėmis metaforomis, leidžiančiomis žiūrovui „priauginti“ prasmes, kiekvienam skirtingas, priklausomai nuo jo patyrimo. Beje, šioje  ekspozicijoje autorius pristato ir iš metalo sukurtas skulptūras. Pasitelkęs fantaziją ir stimpanko stilistiką, savo naujiems darbams autorius naudoja įvairius metalinius buities rakandus ar senas metalines detales. Žiūrovui belieka stebėtis, kaip menininko pasaulyje kūriniai gali gimti iš visko, kas pasitaiko po ranka. Anot Kazimiero Sigito Straigio, jeigu jam pavyksta sukurti skulptūrą tarsi iš nieko ir joje atsiveria poezija, tai „dėl to negaila nei laiko, nei jėgų“. 

Kazimieras Sigitas Straigis yra Dailininkų sąjungos narys, nuo 1992 m. klubų „Sfinksas“ ir „Meno sparnai“ narys. Aktyviai dalyvauja parodose bei pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbų yra įsigiję kolekcininkai iš Danijos, Švedijos, Italijos, Vokietijos, Rusijos, JAV. Menininkas pelnė ne vieną Lietuvos ir užsienio apdovanojimą bei padėką.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.