Dirbtuvių veikla. Mokysimės kūrybiškai improvizuoti, pasitelkę pažangias informacines technologijas ir tradicinių lietuvių liaudies instrumentų garsus.

Kas tai yra? Programavimas realiuoju laiku PRL (iš ang. Live coding) – sparčiai besivystanti performatyvaus meno šaka, susijungianti žmogaus kūrybinę saviraišką ir naujas informacinių technologijų tendencijas. PRL suteikia galimybę rašyti programinį kodą ir realiuoju laiku girdėti jo muzikinę išraišką. Naudojant PRL metodus galima derinti tradicinių garsų skambėjimą su algoritminiu komponavimu, tai yra naujas ir įdomus eksperimentinės muzikos kūrimo būdas, leidžiantis į programavimą pažvelgti kaip į meno formą.

Ką mes veiksime? Susipažinsime su kompiuterinės muzikos kūrimo procesu, naudojant elementarias programavimo žinias. Tam nereikės jokių išankstinių programavimo įgūdžių. Dirbtuvių vadovas padės susipažinti su programomis, pademonstruos rašomą programinį kodą. Naudojantis garso įrašų baze ir programavimo kalba, kompiuterio ekrane rašomais ženklais realiu laiku bus galima kurti ritmą ir melodiją. Dirbtuvių metu dalyviams suteiksime visą reikalingą atvirojo kodo programinę įrangą kartu su bazine mokomąja medžiaga.

Kodėl tai įdomu? Kiekvienas dalyvis galės kompiuteriu parašyti savo pirmuosius „garsų kodus“ ir įsitraukti į kūrybos procesą, net ir neturėdamas jokios programavimo ar muzikos kūrimo patirties.

Kur ir kada vyks? Dirbtuvės veiks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2). Galima pasirinktinai registruotis į 2017 m. sausio 16, 17, 18 ir 23 dienomis vyksiančius nemokamus mokymus. Registracija el. paštu [email protected] ir tel. (8 37) 32 44 17


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.