Kviečiame dalyvauti medijų ir informacinio raštingumo (MIRKT) mokymuose

Spalio mėnesį kviečiame atkreipti dėmesį į kritišką informacijos vertinimą.

Medijų ir informacinis raštingumas (MIRKT) – būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), padedančios kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atrinkti patikimos informacijos šaltinius.

Pastarųjų metų įvykiai, nuolatinis informacinis triukšmas, medijų ir jose pateikiamos informacijos gausa, platinama dezinformacija – paskatino visuomenę domėtis žiniasklaidos ir socialinių tinklų veikimo principais bei mokytis atrinkti, suprasti, interpretuoti, analizuoti bei kritiškai vertinti pateikiamą informaciją.

Informacijos ir paieškos strategijos. GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA SUSTABDYTA.

Spalio 23 d. 14.00–16.00 val.

Mokymų metu aptarsime informacijos skaitmeninėje kultūroje ypatumus ir kodėl sunku rasti patikimos informacijos. Panagrinėsime praktinius pavyzdžius siekdami nustatyti, kodėl vienus informacijos šaltinius laikome patikimais, o kitus – atmetame. Aptarsime, kokie sunkumai mums, kaip informacijos vartotojams, kyla naudojantis šiuolaikinėmis informacijos sklaidos priemonėmis, kaip kritiškiau vertinti interneto paieškos sistemas, kaip žmonės vertina algoritmines paieškos sistemas ir jų darbą prireikus svarbios informacijos bei kokie kiti galimi alternatyvūs informacijos paieškos būdai. Padiskutuosime, ką veikiame internete ir ar reikalinga skaitmeninė higiena.

Medijų įvairovė ir prieigos būdai. GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA SUSTABDYTA.

Spalio 24 d. 14.00–16.00 val.

Mokymų metu nagrinėsime, kaip skaitmeninės medijos keičia mūsų elgseną, kiek saviraiškos laivės turime medijose. Socialiniai tinklai ir viešasis gyvenimas – naudinga ar žalinga? Aptarsime skirtingus socialinių tinklų tipus ir jų naudojimą bei patikimumą. Sužinosime, kodėl tradicinė žiniasklaida yra socialinių medijų šešėlyje ir išgyvena rimtų įtampų bei patiria didelius pokyčius. Aptarsime skaitmeninės žiniasklaidos kainą. Pakalbėsime, ar Jums būdingas FOMO reiškinys, apie filtro burbulus, kas mus seka internete bei kodėl užsidarome aido kambariuose.

Informacijos vertinimas ir atranka. GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA SUSTABDYTA.

Spalio 25 d. 14.00–16.00 val.

Kasdien susiduriame su milžinišku kiekiu įvairaus pobūdžio informacijos srautu, sklindančių iš įvairiausių medijų šaltinių: radijo, televizijos, spaudos, socialinių tinklų. Ar viskas, ką matome, girdime, yra tikra? O jei ne... Kaip patikrinti?

Todėl kviečiame ateiti į mokymus „Informacijos vertinimas ir atranka“ ir sužinoti, kur ir kaip patikrinti informaciją, kaip atskirti nuotraukų / vaizdo įrašų klastotes, kaip nepakliūti į propagandos gniaužtus bei išsiugdyti didžiausią šių dienų vertybę – kritinį mąstymą.

Etiškas ir legalus informacijos naudojimas ir kūrimas. GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA SUSTABDYTA.

Spalio 26 d. 14.00–16.00 val.

Mokymų metu nagrinėsime šias temas:

  • Intelektinė nuosavybė ir jos apsauga.
  • Neteisėtas ir neetiškas medijų naudojimas: priežastys ir pasekmės. Sužinosite legalių filmų, muzikos ir elektroninių knygų šaltinius bei išsiaiškinsime, kokiais prietaisais geriausia skaityti elektronines knygas.
  • Tinklo etiketas. Išmoksite taikyti pagrindines etiketo taisykles interneto aplinkoje.
  • Informacijos perteklius ir kaip su juo tvarkytis?

Saugumas internete.GRUPĖ PILNA, REGISTRACIJA SUSTABDYTA.

Spalio 27 d. 10.00–12.00 val.

Mokymų metu sužinosite, kokiais būdais galima apsaugoti asmeninę informaciją ir įrenginius naudojantis internetu, taip pat susipažinsite su Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu ir jo taikymu.

 

Būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvių skaičius ribotas; nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui, mokymai bus atšaukti. Dalyvauti gali tik iš anksto registruoti dalyviai. Registracijos forma >>>

Registruotis galite:
• telefonu: (8 37) 32 42 59
• el. paštu: n.stonkiene@kvb.lt
Registracijos forma >>>

Kilus klausimų kreipkitės el. paštu n.stonkiene@kvb.lt.

Auditoriniai mokymai vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos mokymų klasėje, K. Donelaičio g. 8, Kaunas.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.