Kviečiame į skaitmeninio raštingumo mokymus balandžio mėnesį!

Kaip ir kiekvieną mėnesį, balandį kviečiame į mokymus bibliotekoje. Taip pat balandžio 17–gegužės 7 d. kviečiame prisijungti prie nuotolinių Skaitmeninių savaičių (All Digital Weeks) renginių.

Skaitmeninės savaitės (angl. ALL DIGITAL Weeks) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

Mokymai

Balandžio 6 d. 10.00–11.30 val. Elektroninės valdžios paslaugos.

Supažindinsime su valstybės institucijų teikiamomis e. paslaugomis, e. parašo galimybėmis, e. pristatymas – elektroninių pranešimų ir dokumentų pristatymo fiziniams ir juridiniams asmenims informacinė sistema. Sužinosite kaip naudotis VMI, SODRA portalais, e. sveikatos, valstybinės ligonių kasų portalais, užsakyti ir peržiūrėti paslaugas.

Balandžio 7 d. 14.00–15.30 val. Vaizdaus turinio kūrimas su Canva: Velykinio sveikinimo kūrimas.

Kviečiame į kūrybinius mokymus su grafinio dizaino programa Canva. Mokymų metu ne tik susipažinsite su grafinio dizaino įrankio Canva aplinka ir kūrybos galimybėmis, bet ir praktiškai sukursite Velykinį el. atviruką nuo tuščio lapo arba naudodamiesi maketais. Taip pat sužinosite, kaip surasti nemokamus išteklius (paveikslėlius, vaizdo įrašus bei muziką) internete.

Ateikite, sukurkite Velykinį el. atviruką ir nusiųskite jį draugui ar šeimos nariui!

Balandžio 26 d. 9.00–12.00 val. Modernizuota ibiblioteka. Funkcijos ir galimybės.

Mokymų metu bus supažindinama su atnaujinto elektroninių paslaugų portalo ibiblioteka.lt struktūra ir naudojimosi portalu galimybėmis, vartotojo aplinka. Sužinosite kaip naudotis paskyros Mano iBiblioteka paslaugomis. Supažindinsime su dokumentų paieškos pagrindais, dokumentų užsakymo, rezervavimo, panaudos laiko pratęsimo galimybėmis, su elektroninių knygų paieška ir jų užsakymo tvarka. Įtvirtinsite žinias atlikdami praktines užduotis. Gebėsite savarankiškai susikurti paskyrą ir naudotis portalo teikiamomis paslaugomis. 

Skaitmeninės savaitės renginiai. Kviečiame į nuotolines transliacijas bibliotekoje:

Balandžio 18 d. 11 val. E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu.

Po transliacijos, kviečiame į konsultacijas apie registraciją E. sveikatos sistemoje. (Numatytas konsultacijoms laikas iki 13.45 val).

Užsiregistruoti pas gydytoją galime keliais būdais – skambindami į gydymo įstaigą telefonu, į ją atvykdami arba užsiregistruodami internetu. Registruotis internetu gydytojo vizitui galima iš bet kurios vietos, pasirenkant patogų vizito laiką bei gydymo įstaigą, kur norime gauti paslaugą, arba gydymo įstaigą, kurioje pas gydytoją galime patekti greičiau. Transliacijos metu bus praktiškai pademonstruojama viena iš aktualiausių E. sveikatos paslaugų – kaip pacientai gali registruotis gydytojo vizitui naudodamiesi Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS).

Transliacijos partneriai – Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.

Balandžio 27 d. 11 val. Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės.

Nors tyrimai rodo, jog naudojimasis kvalifikuotu elektroniniu parašu Lietuvoje kasmet auga, beveik ketvirtadalis lietuvių prisipažįsta, jog apie šią priemonę nežino nieko. Daliai visuomenės, o ypač vyresnio amžiaus žmonėms, vis dar kyla neaiškumų dėl kvalifikuoto e. parašo naudos, saugumo ir galimybių. Dėl to klaidingai manoma, kad šia priemone naudotis yra sudėtinga. Transliacijos metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

Pranešėjas: Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje ir asociacijos INFOBALT eIDAS pogrupio pirmininkas.

Gegužės 4 d. 11 val. IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?

Programuotojas, testuotojas, grafikos dizaineris, produkto vadovas – tai tik nedidelė dalis informacinių technologijų srities specialybių. IT specialistų poreikis nuolat auga tiek Lietuvos, tiek užsienio organizacijose, tačiau kaip suprasti, ar kiekvienas galime atrasti sau tinkamą IT profesiją ir kurią jos sritį rinktis? Transliacijos metu bus pristatyta IT profesijų įvairovė bei skirtingų jos sričių atstovai nuo testuotojo, programuotojo iki talentų specialistės, kuri pasidalins savo patirtimi ir darbo kasdienybe.

Transliacijos pranešėjai – „Omnisend“ atstovai Justina, Liudas ir Sergėjus. Transliaciją moderuos Lukas Keraitis.

 

Būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvių skaičius ribotas; nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui, mokymai bus atšaukti. Dalyvauti gali tik iš anksto registruoti dalyviai.

Registruotis galite:

Mokymai vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos mokymų klasėje, K. Donelaičio g. 8, Kaunas.

Kilus klausimų kreipkitės el. paštu [email protected]


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.