Kviečiame į lapkričio mėnesio skaitmeninio raštingumo ir socialinio atsakingumo bei saugumo mokymus!

Lapkričio mėnesį kviečiame tobulinti skaitmeninio raštingumo, socialinio atsakingumo ir saugumo žinias su biblioteka!

Paieška KAVB el. kataloge ir prenumeruojamose duomenų bazėse bei kituose elektroniniuose šaltiniuose. (NUOTOLINIAI)

Lapkričio 8 d. 14.00–15.30 val.

Sužinosite, kaip užsisakyti, rezervuoti ar pratęsti leidinio skolinimosi laiką, kaip jungtis prie bibliotekos prenumeruojamų užsienio mokslinių duomenų bazių iš namų ar savo išmaniaisiais įrenginiais.

Bibliotekos informacinė sistema ir paslaugos

Lapkričio 9 d. 14.00– 15.30 val.

Supažindinsime su KAVB informacine sistema, paieškos galimybėmis bibliotekos informaciniuose bei elektroniniuose ištekliuose, bibliotekos tinklalapiu, socialinio bendravimo įrankiais.

Kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

Lapkričio 10 d. 14.00–15.30 val.

Sukčiavimo telefonu, internetu ar net prisistatant prie jūsų namų durų atvejų vis daugėja, sukčiavimo būdai ir schemos tampa vis įmantresni ir išradingesni. Kaip išlikti budriems, kaip atpažinti sukčius, kaip nepakliūti į jų pinkles?

Susitikimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Jovita Pakeltienė kalbės apie sukčius, sukčiavimo būdus. Profesionaliai patars, kaip nepakliūti į sukčių pinkles: kokie žingsniai gali padėti apsaugoti save ir savo duomenis, kaip neprarasti budrumo ir kritiškai vertinti esamą situaciją.

Taip pat kalbėsime apie saugumą internete, ten tykančius pavojus ir apsisaugojimo priemones.

O gal jau ir patys turite patirties šiame sukčiavimo „viruse“? Ateikite į susitikimą, pasidalinkite savo turima patirtimi, padėkite šalia esantiems būti budresniems!

E. prekyba: apsipirk ir atsiskaityk sumaniai

Lapkričio 22 d. 10.00–12.00 val.

Ar žinojote, kad lapkritis – laukiamiausias pirkėjų mėnuo? Juodasis penktadienis – lapkričio pabaigoje vykstantys didieji išpardavimai – galimybė apsipirkti palankiausiomis kainomis ir pasiruošti didžiausioms metų šventėms. Ateikite į bibliotekoje organizuojamus mokymus „E. prekyba – apsipirk ir atsiskaityk sumaniai“ ir sužinokite, kaip pirkti, atsiskaityti internetu už prekes (paslaugas). Parodysime, kaip atpažinti patikimas, saugias el. parduotuvių svetaines, supažindinsime su vartotojų teisėmis perkant internetu. Supažindinsime apie daiktų (paslaugų) pirkimą bei pardavimą naudojant skelbimų svetaines ir soc. tinklus. Pasiruoškite didžiausioms metų šventėms neišeidami iš namų.

 

Būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvių skaičius ribotas; nesusirinkus reikiamam dalyvių skaičiui, mokymai bus atšaukti. Mokymuose dalyvauti gali tik iš anksto registruoti dalyviai.

Registruotis galite:

• telefonu: (8 37) 32 42 59

• el. paštu: [email protected]

Registracijos forma.

Auditoriniai mokymai vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos mokymų klasėje, K. Donelaičio g. 8, Kaunas.

Nuotoliniai mokymai vyks MS Teams mokymų aplinkoje. Prisijungimo nuorodą dalyviai gaus dieną prieš mokymus į registracijos metu nurodytą elektroninio pašto adresą.

Kilus klausimams kreipkitės el. paštu [email protected]


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.