Škotų rašytojos Dženės Erdal romanas „Nežinomas mėlynas atspalvis“ – tikras lobis geros, intelektualios literatūros gerbėjams. Nors knygoje nemažai filosofinių apmąstymų, pagrindiniai herojai taip pat filosofai, universiteto dėstytojai, menininkai, tačiau neišsigąskite – gilius apmąstymus autorė pateikia suprantama kalba, ji meistriškai vysto siužetą, neleisdama skaitytojui nė minutės nuobodžiauti.

Prancūzų ir škotų kilmės vertėjas, viengungis keturiasdešimtmetis atvyksta į Edinburgą versti vieno škotų filosofo esė. Čia jis susipažįsta su gerokai vyresniu, charizmatišku, tačiau menkos savivertės, depresijos kamuojamu universiteto dėstytoju ir gerokai jaunesne menininke jo žmona, auginančia psichikos sutrikimų turintį sūnų iš ankstesnės santuokos. Pora išgyvena santykių dramą, į kurią nori nenori įtraukiamas knygos herojus. Šioje intriguojančioje istorijoje yra visko –  ir aistros, ir pavydo, desperacijos, o vieną herojų netgi ištinka mirtis, tačiau šviesos, išminties ir viltingumo taip pat apstu.

Knygą rekomenduoja: Ernesta Pakrosnienė, knygų redaktorė.

Kviečiame klausyti šios knygos ištraukų įrašų iš „Extra FM“ radijo laidos „Radijo knyga“. Daugiau apie bibliotekos ir Extra FM projektą skaitykite čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.