Prieš kelis mėnesius „Alma littera“ leidykloje išleistas dviejų mažai žinomų prancūzų autorių Jean-Claude Mourlevat, Anne-Laure Bondoux romanas „Neatplėštas laiškas“ – tikras skanėstas literatūros gurmanams. Ir ne tik. Tai – knyga kiekvienam, kuris ieško šviesių jausmų, pozityvumo, kuris vertina gerą humorą ir nenuobodų siužetą.

Galim klausydamiesi radijo iš lėto gaminti valgį mylimiems žmonėms...
Atgauti kažką, ką manei jau praradęs...
Eiti į susitikimą, dėl kurio daužosi širdis...

Tai tik maža dalis priežasčių džiaugtis gyvenimu, kurias vieną po kitos aptinka šios knygos herojus, senstelėjęs, žmonos išduotas rašytojas Pjeras Marija Soto.  Ir dalijasi jomis su paslaptinga bičiule Adelina, su kuria kone kasdien susirašinėja elektroniniu paštu. Neįtikėtinai lengvu, grakščiu ir šmaikščiu stiliumi parašytoje istorijoje veriasi skaudūs ir toli gražu ne juokingi abiejų herojų  išgyvenimai. Tarp šių niekada vienas kito nemačiusių žmonių užsimezga graži draugystė laiškuose jiedu pasakoja savo paslaptis, išgyvenimus, sulig kiekvienu laišku vis labiau vienas prie kito prisirišdami. Romano autoriai meistriškai pina intrigą, neleisdami skaitytojui nė akimirkai nuobodžiauti ir sumaniai vesdami link atsakymo į svarbiausiąjį klausimą – tai kas gi tame rudame pakete, kurį Adelina atsiuntė Pjerui Marijai ir nuo kurio prasidėjo jų draugystė? Kas tame neatplėštame laiške ir kaip jiedu susiję su jo turiniu?

Ši knyga pažadina širdį iš žiemos miego, ją skaitydamas jautiesi tiesiog laimingas, imi vėl džiaugtis gyvenimu ir tikėti meile, kuri neaplenkia ir brandaus amžiaus žmonių.

Gerą knygą rekomenduoja: Ernesta Pakrosnienė, knygų redaktorė.

Kviečiame klausyti šios knygos ištraukos įrašo iš „Extra FM“ radijo laidos „Radijo knyga“. Daugiau apie bibliotekos ir Extra FM projektą skaitykite čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.