Kaip jaučiasi duodantis ar imantis interviu žmogus? Jurga Ivanauskaitė (1961 11 14 – 2007 02 17), kurios gimtadienį minėsime lapkričio 14 d., nebuvo vien išgalvotų istorijų pasakotoja. Į knygą „Švelnūs tardymai“ ji sudėjo realias, žinomų lietuvos veikėjų istorijas. Tarp pašnekovų – ir jau išėję Leonidas Donskis, Paulius Normantas, Galina Dauguvietytė, Tėvas Stanislovas. Nebėra ir pačios Jurgos. Atvertus knygą, jie tarsi vis dar kalba, mezga dialogus.

Pati autorė, dalydamasi savo „žurnalistės“ patirtimi, jautėsi nedrąsiai, abejojo, ar atskiri ir tarsi nesusiję pokalbiai ras kelią į skaitytojų širdis. „Ilgai svarsčiau, ar bent vieną žmogų galėtų sudominti knyga, sudaryta iš daugiau nei dvidešimties niekuo nesusijusių pokalbių. Taip pat man kėlė nerimą mintis, kaipgi jausis šio rinkinio herojai, uždaryti į vientiso teksto erdvę. Tačiau skaitydama rankraštį nustebau, kad tarp šių ryškių individualybių mezgasi dialogas, jų ištartose frazėse atsiranda sąsajų, o prieštaravimai ima skambėti kaip įtempto siužeto pjesėje.“

Knygoje rasite 20 pokalbių su menininkais, filosofais, dvasininkais, aktoriais. Visi jie atveria savo gyvenimų užsklandas, įgarsina vidines ir kolektyvines refleksijas.

Šiandien, kai vis dar pasigendame rimtų pokalbių, dialogų „be pykčio“, tokie „Švelnūs tardymai“ mus moko klausytis, išgirsti ir suprasti kitą. Kai aplinkui tiek chaoso, gali padėti tik atviras pokalbis. Kviečiame įsitraukti į vidinius dialogus, kurti naujas prasmes.

Knygą galite užsisakyti čia


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.