Savaitės knyga Mary Ann Shaffer ir Annie Barrows „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“

Pyragų dieną kviečiame ne tik pasivaišinti realiomis vaišėmis, bet ir paragauti įsivaizduojamo bulvių lupenų pyrago, kurį kepa Gernsio salos literatūros draugija. Pasinerkite į literatūrinį turizmą, kuris nukels jus į Gernsio salą, iš pirmo žvilgsnio nutolusią nuo kontinentinės Europos problemų. Mary Ann Shaffer ir Annie Barrows knyga „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“ tai fiktyvus romanas istoriniame kontekste, kurio veiksmas vyksta po Antrojo pasaulinio karo, kur tarp karo griuvėsių vokiečių okupacijos metais susikuria unikalus knygų klubas.

Šioje širdį šildančioje istorijoje nuostabiai susipina meilė literatūrai, bendruomenės svarba ir žmogaus dvasios atsparumas. Dėl netradicinio knygų klubo pavadinimo ir žavių jo narių keistenybių šis pasakojimas yra ir jaudinantis, ir juokingas. Skaitydami mėgausitės bičiulystės šiluma ir suvoksite, kaip knygos gali pakylėti, gydyti mus tokiais neaiškiais laikais. Taip pat, kaip mus gydo pokalbiai ir susirašinėjimai.

Knyga parašyta epistoliniu stiliumi, t. y. ją sudaro vien tik laiškai, telegramos ir kitoks veikėjų susirašinėjimas. Knyga – tai laiškų, kuriais keičiasi įvairūs veikėjai, rinkinys, pasakojantis apie rašytoją Džuljetą Ešton ir jos bendravimą su Gernsio literatūrinės draugijos nariais. Visas romanas pristatomas šių veikėjų laiškais, todėl skaitymo patirtis yra unikali. Tik įsivaizduokite, jeigu jūsų lankomo knygų klubo susirašinėjimai socialiniuose tinkluose virstų knyga, o gal filmu? Panašiai nutiko su šia knyga „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“ – jos narių istorijos galiausiai buvo perkeltos ir į didžiuosius ekranus.

Žinoma Gernsio saloje neegzistavo toks klubas, bet galėjo – kaip užuovėja nuo karo, baimės, alkio. Kaip ir filmai, knygos ir jų išgalvotos istorijos skatina skaitytojus keliauti į vietas, apie kurias jie perskaito, kurias įsivaizduoja.

„Sofija, kaip viskas sugriauta: keliai, pastatai, ypač žmonės.“

Knyga ypatinga ne tik savo epistoliniu žanru, bet ir tuo, jog kartu ją parašė dvi rašytojos, Mary Ann Shaffer ir Annie Barrows. Mary Ann Shaffer iš pradžių sugalvojo romano idėją ir pradėjo jį rašyti, tačiau dėl pablogėjusios sveikatos ji negalėjo užbaigti knygos, todėl paprašė savo dukterėčios Annie Barrows padėti ją pabaigti. Knyga buvo išleista po Mary mirties, todėl jos dukterėčia tapo jos istorijų tęsėja. Panašiai, kaip ir rašytoja Džuljeta, rinkdama „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugijos“ istorijas, tarsi surenka jas į laiko kapsulę.

„Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“ – tai nepaprasta istorija, kuri padės įvertinti knygų klubų reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, juk knygų arba skaitytojų klubai, tai viena iš labiausiai praturtinančių, kai kas net sako, kad gydančių,veiklų. Taigi griebkite pyrago gabalėlį, susiraskite jaukų skaitymo kampelį ir pasinerkite į šią širdžiai mielą istoriją apie draugystę, literatūrą ir pokario atgimimą. Tai puikus būdas pasimėgauti Pyragų diena!

Skanaus.

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.