#SavaitėsKnyga Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“

Fredriko Backmano romanas „Gyveno kartą Uvė“ šią savaitę skaitytoją nukels į Skandinaviją. Tai pirmasis autoriaus romanas, beveik iš karto tapęs New York Times bestseleriu ir peržengęs 3 milijonų tiražo ribą. Rašytojas kviečia pasinerti į Uvės – iš pirmo žvilgsnio nuobodaus, daugiau nei pusę amžiaus pragyvenusio vyro – istoriją, pilną gyvenimiškų rūpesčių ir rutiną griaunančių pokyčių.

Susipažinkite su Uve: pedantiškas, irzlus vyras, apsėstas susikurtos rutinos ir tvarkos, bando prisijaukinti gyvenimo ritmą po žmonos mirties. Uvės kasdienybė pradeda keistis, kai į jo akylai prižiūrimą kaimynystę atsikrausto nauji gyventojai, viską darantys atvirkščiai ir ne taip, kaip nori Uvė. Vyro pamatai kaipmat sudrebinami, kai kartu su naujais kaimynais į Uvės namus įsibrauna neprašyti keturkojai.

Romanas – tai šio personažo analizė. Anot skaitytojų, ši istorija ir prajuokina, ir sugraudina. Už nepatenkinto, pasipiktinusio žmonėmis ir besišlaistančiais gyvūnais žmogaus slypi gilus, neišsakytas skausmas. Versdamas šio romano puslapius, skaitytojas turi galimybę ne tik sužinoti Uvės istoriją, bet ir atrasti savo užslėptas nuoskaudas, jas priimti, o kartais net iš jų pasijuokti.

Fredrikas Backmanas yra gerai žinomas rašytojas ir Vakarų pasaulyje, ir Lietuvoje. Į literatūros pasaulį jis įžengė 2012 m., parašęs romaną apie Uvę. Dabar kiekvienas autoriaus romanas yra užsitarnavęs bestselerio etiketę, o šiuo metu į lietuvių kalbą yra išverstos šešios autoriaus knygos. 2015 metais pasirodė knygos ekranizacija, įvertinta Europos kino akademijos apdovanojimu už geriausią europietišką komediją. Įdomu, kad praėjusiais metais Amerikos kino industrija sukūrė amerikietišką „Gyveno kartą Uvė“ versiją, pavadinimu „Gyveno kartą Oto“. Režisieriaus Marco Fosterio filmą vis dar galite pamatyti kino teatruose.

Nors siužeto centre – paprastas senstelėjęs žmogus, knyga įtraukia ir nepaleidžia iki pat paskutinio puslapio. Rašytojo sėkmės paslaptis – knygose veikiantys įtikinami, daugialypiai personažai, meistriškai sukurti, remiantis dvidešimt skirtingų ir realiai gyvenančių asmenybių. Backmanas viename savo interviu yra sakęs, kad jį labiausiai domina žmonių santykiai, kurių analizę jis ir stengiasi perteikti. Savo kūriniais autorius bando atsakyti į klausimą, kodėl žmonės kartais elgiasi kaip idiotai.

Skaitytojų platformoje Goodreads atsiliepimuose vyrauja šis klausimas: „Kur ši knyga buvo visą mano gyvenimą?“ Tikimės, kad atradimo džiaugsmą pajus ir mūsų skaitytojai!

Knygą galite užsisakyti čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.