Bernardine Evaristo „Mergaitė, moteris, kita“ – knyga, palietusi daug skaudžių, deja, vis dar aktualių temų. Kaip jau galima spėti iš kūrinio pavadinimo, kūrinio centre yra moters likimas. Pasakojama apie moterų tarpusavio ryšius, jų patirtis, skirtumus ir panašumus. „Labiausiai man patiko, kad knyga taip lengvai skaitėsi ir taip paprastai įtraukė į visų tų tikrai skirtingų moterų pasaulius“ – apie knygą rašo skaitytoja.

Knyga pasižymi išskirtine forma, leidžiančia išgyventi skirtingus herojų likimus, paliesti įvairias temas. Romaną sudaro dvylika skyrių, kurie paskirti skirtingoms moterims. Įdomu, kad simboliai, puošiantys kiekvieną skyrių yra Afrikos Adinkra simboliai, reiškiantys herojų, apie kurias pasakojama, gyvenimus ir asmenybes. Romano moterys kilusios iš skirtingų šeimų, kultūrų, yra skirtingo amžiaus, seksualinės orientacijos ir identifikacijos, skiriasi jų patirtys bei likimai. Tačiau jas vienija tai, kad visos yra moterys.

Viena skaudžiausių temų šiame kūrinyje – moterims primetama kaltė dėl prievartos ir smurto, kurį patyrė. Ši jautri tema pastarosiomis savaitėmis tvyro socialiniuose tinkluose ir nepaslaptis, kad į tai įsigilinti turėtų kiekvienas.
Pabrėžiami ir kiti sunkumai, su kuriais susiduria moterys. Be to, kalbama ir apie problemas, su kuriomis susiduria LGBTQ+ bendruomenė. Paliečiama rasizmo tema, pasakojama apie emigrantų dalią ir kitas socialines problemas.

„Įdomu tai, kad romanas labai įvairiapusis, autorė kalba apie vyrus ne tik iš blogosios pusės, pabrėžia ir tas problemas, su kuriomis tenka susidurti ir jiems – tai man pakėlė šios knygos kartelę ir vertę.“ – knyga džiaugiasi kita skaitytoja.
Šios knygos vertę įrodo BOOKER 2019 prizas, o pati autorė yra susižėrusi daug kitų apdovanojimų, yra net gavusi Karalienės ordiną už visuomeninę ir kultūrinę veiklą.

Knygą rezervuoti galite čia.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.