Tai kūrinys apie pagrindinio veikėjo Merso gyvenimą ir sunkumus, su kuriais jam tenka susidurti, būnant kitokiam nei visi.

Merso yra uždaras, nemėgstantis rodyti savo jausmų bei mėgstantis tikrumą žmogus: jis neverkia, kai jam nėra liūdna, nesijuokia, kai nėra linksma, o tai nepaklūsta visuomenės standartams, nes dauguma asmenų yra linkę „dėvėti kaukes“. Dėl šios priežasties Merso viso kūrinio metu yra smerkiamas kitų, o galiausiai nuteisiamas žiauria bausme. Turbūt ne veltui autorius parašė tokį kūrinį, nes jo paties charakteris buvo labai panašus į Merso.

Manau, šis kūrinys puikiai atspindi net ir šiuolaikinių žmonių sunkumus. Juk yra nemažai žmonių, kurie tam tikrose situacijose neparodo savo tikrojo veido, neatskleidžia tikrųjų jausmų. Tačiau tie, kurie yra pakankamai drąsūs būti savimi, dažnai yra kritikuojami kitų.

Skaitydama šią knygą aš supratau, jog visuomenė nėra linkusi priimti kitokių, maištaujančių asmenų, tačiau visiems visada neįtiksi, todėl reikia gyventi taip, kaip jauti, kad yra teisingiausia.

Savanorė Kristė


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.