Virtualioji bibliotekininkė Matilda kviečia susipažinti su užburiančiu knygų rinkiniu, kuris sušildys jūsų širdis ir sužadins vaizduotę šaltais žiemos mėnesiais. Ši virtuali knygų paroda – tai įvairių istorijų ir balsų šventė, nukelsianti jus į kitus pasaulius ir epochas.

Įsivaizduokite neaprėpiamai ribotą pasaulį, neišmatuojamo dydžio pastatą, kurio kiekvienoje Salėje, Vestibiulyje, Laiptatakyje, Koridoriuje stovi statulos. Jos užima visus laisvus plotus, nors šen bei ten galima aptikti Neužimtą Cokolį, Nišą, Apsidę ar Statulomis nepridengtą Sienos paviršių. Tokiame architektūrinių elementų pasaulyje gyvena Piranezis, savotiška mitinė būtybė. Knyga įkvėpta italų dailininko Giovannio Battistos Piranesio (gimė 1720 m. spalio 4 d. Venecijoje, mirė 1778 m. lapkričio 9 d. Romoje), žinomo dėl detalių ir išradingų klasikinės ir romėnų architektūros raižinių, architektūrinių darbų. Piranesis dažnai vaizduoja sudėtingus ir fantastinius statinius, įskaitant labirintiškus kalėjimus ir požemines erdves. Iš šių architektūrinių vaizdinių ir sėmėsi įkvėpimo rašytoja Susanna Clarke. Ji kuria pasaulį, kuris atspindi paslaptingas ir sudėtingas Piranesio graviūras. Romane vaizduojama aplinka su didelėmis salėmis, statulomis ir labirintais yra duoklė Giovannio Battistos Piranesio stiliui ir vaizduotei. Piranesio įtaka knygos atmosferiškumui ir nežemiškumui – akivaizdi.

Perskaityk tūkstantį knygų ir tavo žodžiai tekės kaip upė.“ – Virginia Woolf 

Kaip dažnai renkatės skaityti knygas apie skaitymą? Stephenas Kingas išleido knygą „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“, vieną iš gausybės rašymo instrukcijų, kuriomis kartais pasinaudoja grafomanai, manydami, kad tik rašymas gali juos įprasminti. Bet kai rašo visi, literatūros visata didėja. Tačiau kas tą begalybę perskaitys? Todėl šį kartą siūlome ne rašymo, o skaitymo iššūkį.

Ar savo mieste jau išsirinkote mylimiausią knygyną, kuriame dirba knygininkas ar knygininkė, perpratę jūsų skaitymo kodą? O gal bibliotekos darbuotojai jus pažįsta geriau, nei jūs pažįstate save?

„Nesvarbu, ar sugrįši per knygos puslapius, ar per didžiuosius ekranus, Hogvartsas visada bus čia, laukdamas sugrįžtant namo.”.J.K. Rowling

Filosofas žino, kad iš tikrųjų jis žino labai nedaug. Todėl jis nuolat stengiasi pasiekti tikrąją įžvalgą. Sokratas buvo vienas iš tokių retų žmonių. Jis žinojo, kad nieko nežino apie gyvenimą ir pasaulį…O dabar svarbiausia mintis: jam kėlė nerimą tai, kad jis taip mažai žinojo.“ Josteinas Gaarderis, „Sofijos pasaulis“

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.