Nadia Wassef „Kairo knygynas“ – įkvepianti ir šmaikštumo kupina tikra istorija apie tris moteris, kurios neturėdamos jokių verslo pagrindų ar patirties 2002-aisiais atidarė sėkmingą nepriklausomą knygyną Kaire. Skaitydami šią istoriją susipažinsite su istoriniu, kultūriniu bei religiniu Egipto kontekstu ir autorės mintimis apie tai, kokį kelią reikėjo nueiti norint padaryti pokytį šios šalies nusistovėjusiame literatūros pasaulyje. Autorė pasakoja, jog Egipte buvo jaučiamas didelis geros literatūros, modernių, jaukių knygynų trūkumas ir šioje vietoje trys moterys pamatė nišą padaryti vertingą pokytį.

Asta Olivia Nordenhof romanas „Pilnos kišenės“ pelnė prestižinę Europos Sąjungos literatūros premiją, buvo nominuotas Šiaurės Tarybos literatūros premijai. Įvertinimai kalba patys už save – tai tikrai ypatingas ir gilus kūrinys literatūros gurmanams.

Šios savaitės knyga – unikalus ir apmąstymus iššaukiantis kūrinys. Viena perspektyviausių ispanų rašytojų Samanta Schweblin knygoje „Stiklo akys“ kelia nejaukius, bet intriguojančius klausimus ir geba sukurti išskirtinę atmosferą. „Savotiškos tamsos persmelkta, įspūdį paliekanti knyga“ – įspūdžiais dalinasi skaitytojai.

2019 metais prestižine Goncourt'ų premija įvertinta knyga – Jean-Paul Dubois „Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai“ – išsiskiria savo gražia, paprasta ir ramia kalba. Kūrinys gali užkrėsti liūdnumu, tačiau tai neįprasto, gražaus, bet tragiško gyvenimo istorija, kurią rekomenduojame rimtosios literatūros mėgėjams.

Romanas, vieną po kito renkantis įvairius skaitytojų įvertinimus bei apdovanojimus: 2020 m. knyga gavo Goodreads Choice Awards ir surinko daugiausiai balsų Lovelybooks pramoginės literatūros kategorijoje. Sakoma, kad romanas „Vidurnakčio biblioteka“ – knyga, turinti galią pakeisti gyvenimą.

Ar dažnai galvojate, kas būtų, jeigu?

Rekomenduoju perskaityti kūrinį „Tristanas ir Izolda“. Romanas paremtas legenda apie meilę. Daugelis knygoje minimų herojų vardų, vietovių pavadinimų yra istoriniai. Kūrinys ypatingas savo įtraukiančia istorija ir puikiai aprašytais veikėjų jausmais. Jame rašoma apie meilę, ištikimybę, drąsą.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.