„EBSCO Publishing“ elektroninės knygos apie medijų ir informacinį raštingumą

Kviečiame skaityti Kauno apskrities viešosios bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės „EBSCO Publishing“ elektronines knygas medijų ir informacinio raštingumo tematika.

  • „Making Media Matter: Critical Literacy, Popular Culture, and Creative Production“ leidinys rekomenduojamas norintiems tobulinti kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir pilietinį įsitraukimą.
  • „News Literacy and Democracy“ knygos autorius Seth Ashley siūlo ne apsiriboti paviršutinišku faktų tikrinimu, bet išsamiai ištirti medijų struktūras, institucijas, naudojamas praktikas, kurios yra pagrindinės žiniasklaidos naujienų sudedamosios. Knygoje pabrėžiama medijų raštingumo svarba demokratiniam gyvenimui, bandoma atskleisti medijuotą virtualaus gyvenimo konstruktą ir jį lemiančius procesų ypatumus, kurie leidžia vienoms naujienoms plisti, o kitoms likti nuošalyje.
  • „Paradoxes of Media and Information Literacy: The Crisis of Information“ leidinyje pateikiami žiniasklaidos ir informacinio raštingumo paradoksai, sukeliantys diskusijas apie žinių kontrolę ir skirtingus informacijos pažinimo būdus. Knygos autoriai Haideris ir Sundinas atskleidžia, kokį vaidmenį MIR vaidina šiuolaikiniuose ginčuose, pvz., dėl klimato kaitos ar vakcinacijos, ir kaip tokie ginčai meta iššūkį esamoms faktų ir nežinojimo, pasitikėjimo ir abejonių sąvokoms bei mūsų supratimui apie prieigą prie informacijos ir informacijos kontrolę.
  • Knygoje „Invisible Search and Online Search Engines: The Ubiquity of Search in Everyday Life“ nagrinėjamas paieškos sistemų naudojimas šiuolaikiniame kasdieniame gyvenime ir su kokiais iššūkiais susiduriame žiniasklaidos ir informacinio raštingumo kontekste. Knygos autoriai teigia, kad paieška ir paieškos sistemos tapo taip plačiai naudojamos, kad nustojome jas pastebėti, ir jos tampa viena iš pagrindinių visuomenės pažinimo ir informavimo infrastruktūrų.

Šios ir kitos elektroninės knygos prieinamos kolekcijoje eBook Collection per EBSCOhost sąsają.

Jei šia duomenų baze norite naudotis namuose, užsisakykite nuotolinę prieigą. Daugiau informacijos apie prenumeruojamas duomenų bazes rasite čia.

Kviečiame naudotis patikima informacija!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.