Mažas, jaukus ir šiek tiek liūdnas miestelis. Ryški, griežta ir sudėtinga jo gyventoja Olivija Kiteridž, savo gyvenimu paliečianti ir visų miestelio gyventojų gyvenimus. Rašytoja Elizabeth Strout už knygą „Oliviją Kiteridž“ įvertinta Pulitzerio premija, knygą kaip vieną įsimintiniausių vadina tiek skaitytojai, tiek literatūros kritikai. Kokia šios knygos paslaptis?

Ričardas Gavelis (1950–2002) gimė Vilniuje, pedagogų šeimoje, 1961 m. persikėlė į Druskininkus. Būsimasis rašytojas pasirinko teorinės fizikos studijas, jas baigęs sėkmingai dirbo Lietuvos mokslų akademijoje. 1973 m. pradėjo savo literatūrinį kelią: autoriaus apsakymai buvo publikuojami „Nemune“, po kelerių metų pradėjo dirbti žurnalų redakcijose. Sukūrė gerai žinomus romanus „Vilniaus pokeris“ ir „Vilniaus džiazas“.

„Visus sudėtingausius, problematiškiausius ir įdomiausius žmones sutikau vaikystėje. Ir man net nereikėjo išeiti iš namų.“ – teigia rašytojas Trentas Daltonas, kurio 2018 m. pasirodęs debiutinis romanas „Berniukas nuryja visatą“ vadinamas būsimąja Australijos literatūros klasika ir geriausiu Australijos dešimtmečio romanu.

Tai romanas apie piemenį Santjagą, kuris iš savo namų Ispanijoje leidžiasi į kelionę Egipte ieškoti lobio. Kelionės metu jis sutinka alchemiką, kuris padeda Santjagui atrasti tikrąjį lobį – save.

„Kaip galėdamas mažiau tyrinėju ir remiuosi dokumentais. Tikslumas man nieko nereiškia. Daug reiškia mano veikėjų, jų gyvenimo istorijų ir emocijų tikrumas. Man nesvarbus preciziškumas. Rašau romanus, ne dokumentiką.“ - teigia autorius, rašytojo karjerą pradėjęs 55-erių ir iškart sužavėjęs skaitytojus pirmuoju romanu. Už romaną „Iki pasimatymo ten aukštai“ P.Lemaitre buvo įvertintas prestižiškiausia Prancūzijos literatūros Gonkūrų premija, o pagal šį kūrinį yra sukurtas itin sėkmingas filmas.

Markas Aurelijus – Romos imperatorius ir paskutinis žymus stoicizmo filosofijos atstovas. Užrašus „Sau pačiam“ rašė II a. viduryje dalyvaudamas karo žygiuose Romos imperiją apėmusios raupų pandemijos metu. Tai artimas pokalbis su savimi akistatoje su tikrove. Apmąstymai apie žmogaus gyvenimo prasmę, ieškant jos per pareigą kitam žmogui ir susitaikymą su natūraliais gyvenimo dėsniais. Nedidelėje knygelėje dienoraščio forma Markui Aurelijui pavyko įvardyti kasdienio žmogaus santykio su pasauliu ir pačiu savimi esmę.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.