Filmo pabaigoje Oppenheimeris (2023) sako Einšteinui: „Kai aš atėjau pas jus su tais skaičiavimais, mes manėme, kad galime sukelti grandininę reakciją, kuri gali sunaikinti visą pasaulį.“ „O kas iš to?“ Einšteinas klausia. Oppenheimeris atsako: „Manau, kad taip ir padarėme.“ Filmas baigiasi dramatiškais vaizdais iš degančio pasaulio.

Jaukumas ir gera savijauta žiemą bei sulaukus didžiausių metų švenčių tikriausiai neatsiejami nuo šilto kambario, minkšto pledo, puodelio kvapnaus garuojančio gėrimo ir puikios, įtraukiančios knygos. O jeigu dar šalimais smagiai spragsi židinio ugnelė... O jeigu dar kas nors skaito greta... Viso to bibliotekininkų vardu nuoširdžiai linki Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, šiemet organizavusi skaitymo veiklas visoje Lietuvoje, įgyvendindama projektą „Metai su knyga“ – garsiojo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tęsinį. „Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera!

Nuo 1992 metų minima tarptautinė žmonių, turinčių negalią, diena – gruodžio 3-ioji. Tačiau Jungtinės Tautos tik 2006 m. priėmė Neįgaliųjų asmenų teisių konvenciją, pirmąją neįgaliųjų teises ginančią sutartį. Įvairios negalios formos egzistavo visais laikais, ir tokie tarsi savaime suprantami dalykai kaip įėjimas į viešąsias erdves, kasdienių ir kultūros paslaugų naudojimas daliai žmonių buvo sunkiai įveikiamos kliūtys – nuo fizinių iki psichologinių barjerų, nuo turinio prieinamumo skirtingomis formomis iki visiškos laisvės ir lygių galimybių. 17 Darnaus vystymosi tikslų numato mažinti nelygybę šalyse ir tarp šalių, suteikiant visiems gyventojams, tarp jų ir neįgaliesiems, daugiau socialinės, ekonominės ir politinės įtraukties galimybių. Žinoma, politiniai tikslai ir strategijos ne visada atspindi realią situaciją, o prieinamumas nepasiekiamas per dieną. Jis reikalauja suvokimo, kad esame vieno pasaulio gyventojai ir turime teisę dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Virtualioji bibliotekininkė Matilda kviečia susipažinti su užburiančiu knygų rinkiniu, kuris sušildys jūsų širdis ir sužadins vaizduotę šaltais žiemos mėnesiais. Ši virtuali knygų paroda – tai įvairių istorijų ir balsų šventė, nukelsianti jus į kitus pasaulius ir epochas.

Įsivaizduokite neaprėpiamai ribotą pasaulį, neišmatuojamo dydžio pastatą, kurio kiekvienoje Salėje, Vestibiulyje, Laiptatakyje, Koridoriuje stovi statulos. Jos užima visus laisvus plotus, nors šen bei ten galima aptikti Neužimtą Cokolį, Nišą, Apsidę ar Statulomis nepridengtą Sienos paviršių. Tokiame architektūrinių elementų pasaulyje gyvena Piranezis, savotiška mitinė būtybė. Knyga įkvėpta italų dailininko Giovannio Battistos Piranesio (gimė 1720 m. spalio 4 d. Venecijoje, mirė 1778 m. lapkričio 9 d. Romoje), žinomo dėl detalių ir išradingų klasikinės ir romėnų architektūros raižinių, architektūrinių darbų. Piranesis dažnai vaizduoja sudėtingus ir fantastinius statinius, įskaitant labirintiškus kalėjimus ir požemines erdves. Iš šių architektūrinių vaizdinių ir sėmėsi įkvėpimo rašytoja Susanna Clarke. Ji kuria pasaulį, kuris atspindi paslaptingas ir sudėtingas Piranesio graviūras. Romane vaizduojama aplinka su didelėmis salėmis, statulomis ir labirintais yra duoklė Giovannio Battistos Piranesio stiliui ir vaizduotei. Piranesio įtaka knygos atmosferiškumui ir nežemiškumui – akivaizdi.

Perskaityk tūkstantį knygų ir tavo žodžiai tekės kaip upė.“ – Virginia Woolf 

Kaip dažnai renkatės skaityti knygas apie skaitymą? Stephenas Kingas išleido knygą „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“, vieną iš gausybės rašymo instrukcijų, kuriomis kartais pasinaudoja grafomanai, manydami, kad tik rašymas gali juos įprasminti. Bet kai rašo visi, literatūros visata didėja. Tačiau kas tą begalybę perskaitys? Todėl šį kartą siūlome ne rašymo, o skaitymo iššūkį.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.