„Kauko“ kavinė. 1982 m. Fotogr. Aleksandras Pleskačiauskas [Iš KAVB fondų]

Karantinas suteikė puikią progą atrasti laikinąją, o 2022 m. – ir Europos kultūros sostinę virtualiai. Kviečiame susipažinti, ką įdomaus ir naudingo galite surasti Kauno apskrities viešosios bibliotekos interneto svetainėje esančioje rubrikoje „Kraštiečiams“.

Domina virtualios parodos? Jų esame parengę net 13. Galėsite pasižvalgyti po Kauno upių krantines, tiltus, potvynių vaizdus („Kaunas – upių miestas“), pasivaikščioti Ąžuolyne („Kauno ąžuolynas – šimtametis gamtos paminklas“) ar Laisvės alėjoje („Laisvės alėjos metamorfozės“), ant Aleksoto kalno išvysti 1944 m. susprogdintus Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos-Chemijos instituto rūmus („Išnykę, bet nepamiršti“), pamatyti bokso galiūnų Algirdo Šociko ir Nikolajaus Koroliovo kovos akimirkas Sporto halėje („Sovietmečio Kaunas“).

Rubrikoje „Apie Kauną ir kauniečius“ rasite informatyvius ir gausiai iliustruotus straipsnius, kuriuose susipažinsite su laikinosios sostinės funikulieriais („Kauno funikulieriai“), sužinosite apie Kauno laiptų istoriją („Kauno laiptai“), išsiaiškinsite, ką kauniečiai vadindavo „kukuška“ („Kai Kaune dar puškavo „kukuška“), galėsite pasidomėti apie pikantiškus nutikimus Kauno paplūdimiuose tarpukariu („Kauno miesto paplūdimiai XX a. 3–4 dešimtmečiais“).

Skyrelyje „Kraštotyros darbai“ pasklaidysite Prano Juozapavičiaus kraštotyrinius rankraščius (iš jų įspūdingiausias – „Kaunas ir jo apylinkės“), susipažinsite su unikaliomis Aleksandro Pleskačiausko Kauno mikrorajonų nuotraukomis.

Publikacijų apie Kauną duomenų bazę girdite pirmą kartą? Ne bėda. Esame parengę informatyvias skaidres bei filmuką, kuriuose ne tik pristatome, ką šioje duomenų bazėje galima rasti, bet ir kaip tai padaryti. Išmoksite susirasti reikiamos informacijos apie Kauną knygose, laikraščių, mokslinių leidinių straipsniuose ir kituose informacijos ištekliuose (išleistuose nuo 2004 m.).

Mėgstate pasivaikščioti po miestą ir gatvėse išvystate daug atminimo lentų, kitokių memorialinių objektų? Apie juos esame sukūrę elektroninį žinyną „Žymūs Kauno žmonės: atminimo įamžinimas“. Jame susipažinsite su įvairiose Kauno viešose vietose įamžintų apie 400 asmenų atminimo įamžinimu. Sužinosite, jog ant namo Vaižganto g. 14 yra atidengta daugiausia Kaune personalinių atminimo lentų.

Kitame elektroniniame žinyne „Kaunas: datos ir faktai” rasite visą pagrindinę informaciją apie Kauno istoriją – čia pateikiamos svarbiausios datos (ar žinojote, kad 1919 m. sausio 2 d. Kaunas tapo laikinąja Lietuvos sostine?), įvairių laikotarpių Kauno vaizdų galerija, amžininkų atsiminimai, įdomybių skyrelis, teminiai maršrutai, testai bei daug kitokių smagių ir naudingų dalykėlių.

Namuose turite nuotoliniu būdu mokslus kremtančių jaunuolių? Pasiūlykite jiems pažaisti virtualų edukacinį žaidimą „Išnykusios praeities ženklai“, kuriame vaizdingai pristatomi išnykę arba labai pasikeitę objektai, buvę ar vis dar esantys Kaune, Marijampolėje, Birštone, Šakiuose, Prienuose ir kt. miestuose. Čia pamatysite, kaip atrodė ir kur stovėjo Žydų banko pasažas Laisvės alėjoje, Centrinė elektrinė Vienybės aikštėje ir kt.

Rubrikoje „Kraštiečiams“ taip pat susipažinsite su Kaunistikos skaityklos fondu, kartotekomis, naujais leidinius ir kt.

Iškilo klausimų apie Kauną, norite pasikonsultuoti su bibliotekininku? Mes esame Jūsų paslaugoms! Rašykite el. paštu kaunistika@kvb.lt

Atraskime Kauną virtualiai!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.