Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje veikia ir mažam, ir dideliam subalansuota edukacijų erdvė „404“, kurioje vyksta išmanūs edukaciniai užsiėmimai, galima susipažinti su technologijomis, smagiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.

Erdvė „404“: nuo stalo žaidimų iki virtualios realybės

Bibliotekos edukacijų erdvėje „404“ veiklos pirmiausia ras konstruoti ir programuoti mėgstantys vaikai ir jaunimas. Čia įkurdinti robotikos rinkiniai „Lego WeDo2“, „Lego Mindstorms“ konstruktoriais, inžineriniai „Fishertechnik“ konstruktoriai ir programavimo rinkiniai „Micro:Bit“, „Arduino Uno 3“, „Raspberry Pi“, skirti vaikams nuo 5 iki 15 m. Smalsuoliai išradėjai taip pat gali pasinaudoti 3D spausdintuvu, išbandyti programuojamą droną arba tiesiog su draugais praleisti laisvalaikį, bendrauti, žaisti virtualius ir stalo žaidimus. 

„Minėta įranga mūsų biblioteką pasiekė iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kuri įgyvendina projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Šis projektas mus ir paskatino įkurti išskirtinę erdvę kūrybinėms veikloms. Anksčiau čia veikė Vokiškų ir šveicariškų leidinių skaitykla, o dabar visos komandos pastangomis patalpa pritaikyta edukacijoms. Išskirtinis erdvės akcentas – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės Alos Volkovos ranka pieštas pasaulio žemėlapis ant sienos“, – komentuoja Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektų vadovė edukacijai Julija Genienė.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Kultūra sumaniai“, edukacijų erdvėje „404“ taip pat įkurdinta ir virtualios realybės įranga. Bibliotekos lankytojai kviečiami pasinerti į netikėtus nuotykius, patirti neišdildomų išspūdžių, virtualiai nukeliauti net į kosmosą.

Nauja erdvė prasmingiems susitikimams

Edukacijų erdvę „404“ taip pat lengva pritaikyti grupiniam darbui, susitikimams, seminarams. Čia vyksta ne tik edukacijos, bet ir įvairūs kultūriniai renginiai.

„Tikime, kad „404“ sudarys sąlygas mūsų lankytojams gilinti ir plėsti žinias apie išmanias technologijas, taip pat leis tobulėti, kurti ir bendradarbiauti“, – teigia J. Genienė.

Edukacijų erdvės „404“ darbo laikas

Vasaros metu erdvė dirba I–V 12.30–16.00 val.

Informacija teikiama telefonu (8 37) 281 859 arba el. p. [email protected].

Edukacijų erdvėje dalis įrangos gauta iš projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, finansuojamo Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

ES logo

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.