2017 m. rugsėjo 3 d. sukanka 30 metų, kai Mažajame ąžuolyne (Radastų g. 2) buvo atidaryti Kauno apskrities viešosios bibliotekos (tuomet ji vadinosi Kauno viešoji Justo Paleckio biblioteka) naujieji rūmai. Vienas iš svarbiausių juos projektavusio architekto Boleslovo Zabulionio uždavinių – sukurti tokius bibliotekos rūmus, kurie nepažeistų gamtos harmonijos, šimtamečių ąžuolų – buvo sėkmingai įgyvendintas.

Nors naujieji rūmai su 11 skaityklų (daugiau kaip 700 vietų), kavine, renginių, parodų salėmis ir 2 mln. leidinių saugykla buvo keturis kartus didesni (10 135 kv. m ), vietos vis tiek trūko. Todėl Meno ir Muzikos leidinių skyriai bei Moksleivių abonementas liko senosiose patalpose (K. Donelaičio g. 8).

Naujieji rūmai pagal to meto standartus buvo modernūs – erdvios skaityklos, elektroninė švieslentė, informuojanti skaitytojus apie atliktus užsakymus, Lvovo projektavimo-konstravimo institute suprojektuotas vertikalus, su 21 kabina konvejeris spaudiniams iš saugyklos gabenti, stacionari kino aparatūra (kino projektorius „Mir-2“), natūralių ir dirbtinių šviesos šaltinių derinimas, funkcionalūs baldai (dalis baldų, gavus leidimą, projektuota ir gaminta individualiai, salės kėdės gautos iš Donecko).

Dailininkas Remigijus Kriukas sukūrė originalų šviestuvą – apverstą stiklinę piramidę iš 4816 stiklinių vamzdelių, sukabintų 34 eilėmis. Šviestuvas-piramidė iki šių dienų žavi lankytojus.

Įdomu pažymėti, kad 1984 m. biblioteka buvo įtraukta į užsienio svečių lankomų Kauno vietų sąrašą; 1998 m. lapkričio 27-28 d. naujųjų rūmų skaityklose aptarnauta daugiausiai lankytojų per visą bibliotekos istoriją (atitinkamai 940 ir 931 lankytojas).

 
 Iš to meto spaudos:
„Ką tik pastatyti Kauno viešosios J. Paleckio bibliotekos rūmai kainavo 3,5 milijono rublių. Kad įsitikintum, koks tai didelis indėlis į mūsų kultūros materialinę bazę, reikia pačiam ten apsilankyti. Naujosios patalpos pranoksta bet kurią didelę mūsų respublikos biblioteką pirmiausia todėl, kad šie rūmai statyti pagal specialų projektą. .... Naujieji rūmai pastatyti gražioje gamtinėje aplinkoje – Ąžuolyno pakraštyje (dėl to priekaištavo kai kurie gamtosaugininkai). Bibliotekai ši vieta patogi, nes netoli miesto centro. Iš čia geras susisiekimas su visais Kauno rajonais...“ (Lit. ir menas, 1997, spalio 3, p. 3)
„...Bibliotekininkai yra tyrinėję skaitytojų kontingentą. Pavyzdžiui, studentai į klausimą, kodėl jie pasirinko viešąją biblioteką, atsakė, kad juos čia traukia jaukumas, komfortas, ir informacijos pateikimo operatyvumas...“ (Lit. ir menas, 1997, spalio 3, p. 3)
„..Įrengiat skaityklas, atsižvelgta į įvairų skonį. Netgi užsakant specialius baldus, nepamiršti žmonių charakteriai....“ (Tiesa, 1987, spalio 18, p. 4)

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.