Šiais metais bibliotekos ypatingą dėmesį skiria informacinę ir socialinę atskirtį patiriantiems gyventojams! Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apskričių viešosioms ir Lietuvos aklųjų bibliotekoms Kultūros ministerija skyrė papildomą finansavimą asmenų su negalia veikloms. Bibliotekos organizuoja specialius edukacinius užsiėmimus ir kultūrinius renginius, pritaiko esamas ir kuria naujas paslaugas, rengia specialias ekskursijas, mokymus, potencialius skaitytojus kviečia susipažinti su bibliotekomis ir jų veikla.

Pirmasis žingsnis – poreikių tyrimas

Siekiant išsiaiškinti asmenų su negalia poreikius, kuriuos galėtų tenkinti viešosios bibliotekos, šiuo metu atliekamas tyrimas. Remdamiesi jo rezultatais, ieškosime būdų, kaip prisidėti prie šių grupių integracijos, laisvalaikio ir kitų paslaugų plėtojimo bei teikimo.

Kauno apskrities viešoji biblioteka iki metų pabaigos planuoja asmenims su negalia pritaikyti esamas paslaugas, kad patogiai jaustųsi kiekvienas. Interaktyvus informacinis stendas, mokymai su vertimu į gestų kalbą, kultūros ir edukaciniai renginiai, ekskursijos po biblioteką – tai tik nedidelė dalis planuojamų veiklų.

Kauno regiono bibliotekose – asmenų su negalia edukacija

Trylikoje Kauno ir Marijampolės apskričių viešųjų bibliotekų birželio mėnesį startavo edukacinių muzikos ir dailės užsiėmimų ciklas, skirtas asmenims su įvairiomis negaliomis. Planuojama, kad iki metų pabaigos šiose edukacinėse veiklose dalyvaus apie 200 žmonių.

Keliose bibliotekose jau įvykę muzikos terapijos užsiėmimai sulaukė labai didelio dėmesio, juose dalyvavo daugiau nei 50 asmenų su negalia. Muzikos terapijos užsiėmimus veda spec. pedagogė Ilona Papečkytė. Užsiėmimų dalyviai išmoksta atpažinti ir išreikšti savo jausmus, sustiprinti pasitikėjimą savimi, stiprinti kūrybinį mąstymą ir skatinti asmenybės išlaisvėjimą. „Muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą“, – teigia terapeutė I. Papečkytė.

Nuo rudens Kauno regiono bibliotekose prasidės ir edukaciniai dailės terapijos užsiėmimai, kuriuos ves dailininkė, dailės terapeutė, Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos narė Laima Jonynaitė-Giedraitienė.

Kauno apskrities viešoji biblioteka – atvira kiekvienam!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.