Paroda
Gražų, bet lietingą birželio 14 d. rytą Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2) II aukšto fojė buvo iškabinta Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos 5–9 klasių mokinių piešinių ir keramikos paroda „Mūsų broliai ir seserys“. Ne, ne apie tuos brolius ir seseris, bet apie gyvūnus ir augalus, kuriais ne mažiau reikia rūpintis ir labai gerai pažinti.

A. Martinaičio dailės mokyklos mokiniai jau antrus metus vasarą bibliotekoje sutinka su savo darbų paroda (2016-aisiais surengta paroda „Mes skaitome knygas“). Šiemet 5–9 klasių jaunieji dailininkai ir skulptoriai, paskatinti projekto sumanytojos mokytojos ekspertės Juditos Budriūnaitės, padedami mokytojų metodininkių Audrės Šarauskienės, Audronės Pitrinienės, Onos Siautilienės, Jovitos Glemžaitės-Matuzienės ir Aidos Ragauskienės, piešė, lipdė gyvūnus ir augalus. Tačiau pirmiausia turėjo patyrinėti jų įvairovę, pažvelgti su meile ir rasti savo santykį su gyvąja gamta. Vyresnių klasių mokiniai atidžiai analizavo mokslo knygose vaizduojamus gyvūnus ir augalus, piešė eskizus ir siekė pademonstruoti ne tik meninius sprendimus, bet ir atlikimo meistrystę. Augalų kopijos ir interpretacijos atliktos grafiškai, dažniausiai pasirenkant liniją. Gyvūnų ir augalų skulptūrėlės džiugina savo nuotaika ir originalia plastika.

Paroda „Mūsų broliai ir seserys“ yra edukacinės programos dalis ir kurta bendradarbiaujant su Kauno vaikų namų „Namų židinys“ vaikais. Šie, apžiūrėję dailės mokyklos mokinių pieštus, tapytus, lipdytus gyvūnus ir augalus, pasekė pavyzdžiu ir padirbėjo pasiūlyta tema – „Dovana gyvūnui. Dovana augalui“. Vaikų darbai papildė ekspoziciją!

Kviečiame apsilankyti, atsivesti draugus, mokytojus, artimuosius, pasidžiaugti ir pasigirti.

Nepamiršk, biblioteka vasarą dirba nuo 11 val., o paroda veiks iki liepos 31 d. Laukiame!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.