2017 m. balandžio 4 d.–gegužės 5 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) pirmą kartą lankytojams pristatomas Kauno technologijos universiteto bibliotekos lobis: žymiojo romantizmo epochos dainiaus Aleksandro Puškino pomirtinė kaukė ir vertingiausi, KTU bibliotekoje saugomi kūriniai.

Turbūt retas susimąstytų, kad Kauno technologijos universiteto (KTU) bibliotekoje yra saugoma žymiojo romantizmo epochos poeto Aleksandro Puškino pomirtinė kaukė ir XIX–XX a. išleisti jo kūriniai.

A. Puškino literatūrinis palikimas į KTU bibliotekos saugyklą pateko 1937 m. Tuomet Valstybės teatre Visasąjunginė kultūrinių ryšių su užsieniu draugija (VOKS’o) surengė parodą A. Puškino gyvenimui ir kūrybai paminėti. Po parodos universitetui buvo padovanota poeto pomirtinė kaukė, 153 gyvenimą ir kūrybą pristatantys ekspoziciniai lapai ir 38 knygos.

Bendradarbiaujant dviem Kauno bibliotekoms, pirmą kartą romantizmo dainiaus gerbėjai, tyrinėtojai ir šiaip smalsuoliai A. Puškino pomirtinę kaukę ir senosios spaudos kūrinius galės apžiūrėti balandžio 4 d.–gegužės 5 d. Kauno apskrities viešosios bibliotekos II a. fojė.

Nepraeik pro šalį! Maloniai laukiame!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.