Kauniečiai ir miesto svečiai savaitgalį ieškojo naujų literatūrinių galaktikų

Literatūra ir knygos pasitraukti iš žmonių gyvenimo dar tikrai nesiruošia – tuo įsitikinome šeštadienį, ketvirtąją Kauno literatūros savaitės dieną vykusiame „Aklame pasimatyme su knyga“. Jau trečius metus iš eilės Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuojamas renginys nepalieka abejingų kauniečių ir miesto svečių, kurių skaičius kasmet auga, o šiemet apsilankė jau per 2000. „Aklo pasimatymo su knyga“ metu buvo išdalinta daugiau nei pusantro tūkstančio knygų, kurias bibliotekai padovanojo akciją palaikantys Kauno miesto gyventojai, bibliotekos darbuotojai, kultūros įstaigų, verslų, švietimo įstaigų atstovai ir kiti knygas skaitantys žmonės.

Kvietė atrasti naujas planetas

Studentų skvere Kauno apskrities viešoji biblioteka pakvietė į simbolinę kelionę po kosmosą, ieškant naujų kosminių stočių, planetų ir dar neatrastų galaktikų. Jaukią bibliotekos vyresniosios metodininkės Alos Volkovos sukurtą kosminę erdvę puošė VšĮ Palaimintojo Jurgio Matulaičio Montesori mokyklos mokinių pagamintos Saulės sistemos planetos, o jos centre stovėjo didelė nepažinta planeta.

„Šiemet kvietėme renginio dalyvius pasinerti į literatūrinę kelionę ir atrasti naujas planetas. Taip metaforiškai susiejome žmogaus gyvenimą su knygomis. Galima sakyti, kad perkeltine prasme kiekvienas iš mūsų gyvename tam tikroje planetoje su savitu kraštovaizdžiu, žmonėmis, tradicijomis. Vaikystėje mūsų pasaulėžiūrą ir vertybes stipriai formuoja tėvai, artimi žmonės ir mus supanti aplinka, o augdami mokomės, tobulėjame ir kasdien nustebiname save naujais atradimais. Išmokus skaityti literatūra tampa vienu iš būdų, leidžiančių plėsti akiratį, pažinti naujas šalis neišvykstant iš namų, suprasti kitokius žmones nei mes, o tuo pat metu sužinoti daugiau ir apie save. Todėl kiekviena perskaityta knyga yra tarsi naujai atrasta planeta mūsų gyvenimo visatoje.“ – renginio idėja dalijasi Kauno apskrities viešosios bibliotekos viešųjų ryšių specialistė Edita Majauskaitė.

Literatūra grįžta į madą

„Aklame pasimatyme su knyga“ šeštadienį apsilankė ne tik Kauno miesto gyventojai, bibliotekos partneriai, lankytojai, bičiuliai, bet ir gausybė kultūros, literatūros pasaulio atstovų, rašytojų, aktorių ir kitų Lietuvoje reziduojančių studentų bei svečių iš įvairių pasaulio šalių.

„Džiaugiamės, kad renginys kasmet pritraukia vis didesnę auditoriją, žmonės sustoja, bendrauja, domisi akcijos idėja ir negali patikėti, kad už knygas nereikia mokėti. Naujus skaitinius rinktis gali ir lietuviškai neskaitantys žmonės, ir patys mažiausieji. Labai smagu susipažinti su literatūrą mėgstančiais žmonėmis ir stebėti, kiek daug džiaugsmo sukelia naujos knygos ieškojimas nematant jos viršelio.“ – Akimirkomis iš Aklo pasimatymo su knyga dalijasi akcijos organizatorė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitymo skatinimo grupės vadovė Laura Lukoševičiūtė.

Kauno apskrities viešoji biblioteka dėkoja prie renginio prisidėjusiems ir jame dalyvavusiems literatūros mylėtojams ir tikisi, kad kasmet Aklo pasimatymo su knyga tradicija tęsis ir pritrauks dar daugiau skaitytojų.

„Labai norime padėkoti Kauno literatūros savaitės organizatoriams, prie akcijos prisijungusiems partneriams ir visiems knygas atnešusiems žmonėms. Be jūsų indėlio nebūtume galėję pakviesti literatūros entuziastų atrasti naujas, galbūt jau ir pamirštas knygas. Pažadame, kad kitais metais galėsime žmonėms dovanoti dar didesnę literatūrinę šventę.“ – teigia L. Lukoševičiūtė.

Renginio akimirkas pamatyti kviečiame vaizdo įraše.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.